آلومینیوم ریخته گری و اهمیت آن در صنعت هوافضا

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

محصولات آلومینیومی ریخته گری در صنایع مختلف و همچنین در صنعت هوافضا استفاده می شود که در آن دقت و کیفیت محصولات بسیار مهم است. این محصولات در ساخت و ساز کوچک و همچنین اجزای اصلی در صنعت حمل و نقل هوایی استفاده می شود. علاوه بر این، قطعات ریخته گری آلومینیوم هر دو در بخش تجاری و همچنین بخش نظامی (در هواپیما های جنگنده و غیره) استفاده می شود. دلیل این امر ساده است: آنها راه حل های مقرون به صرفه و ارائه نتایج عالی هستند.

علاوه بر اینکه مقرون به صرفه باشد، اجزای ساخته شده از آلومینیوم ریخته گری بیشتر برای پایان دادن به شرایط سختی آب و آسیب بیشتر آماده می شوند. یکی دیگر از دلایل بسیار مهم برای استفاده از محصولات آلومینیومی در هواپیما این است که فلز نسبتا ارزان تر از فلزات دیگر است که در قالب ذوب شده اند. علاوه بر این، آلومینیوم به منظور ارائه دوام و انعطاف پذیری بیشتر، می تواند با فلزات دیگر ژل باشد.

با محصولات آلومینیوم ریخته گری، شما مجبور نیستید با کیفیت روبرو شوید، اما آنها می توانند هزینه های بسیار ارزانتری را برای آنها هزینه کنند. علاوه بر این، تمام استانداردهای مورد استفاده برای استفاده از قطعات فلزی آلومینیوم، نیاز به حداکثر نیاز را برآورده می کنند. در اینجا آنها برای استفاده در هواپیماها صدق می کنند، مقرون به صرفه و دارای تمام ویژگی هایی هستند که برای صنایع پرواز لازم است، بنابراین Casting Aluminium مانند هرگز پیشتر افزایش می یابد. علاوه بر این، بهترین چیز در مورد بازیگران آلومینیوم این است که وزن آن برای عملیات هواپیما مطلوب است.

بنابراین، دقیقا همان چیزی است که ریخته گری آلومینیوم انجام داده و فرآیندهای مربوطه چیست؟ خب، پاسخ ساده است. آلیاژ آلومینیوم برای اولین بار به سرعت بالا و فشار بالا به یک فولاد با کیفیت بالا مجبور می شود. این امر منجر به تولید محصولات با کیفیت بالا می شود که بسیار آسان و مناسب برای استفاده به عنوان اجزاء هواپیما است.

در اینجا لازم است که ریخته گری آلومینیوم یک روش پیچیده است. تنها یک تیم مهندسی بسیار با تجربه و بسیار ماهر می تواند اطمینان حاصل کند که اجزای سازنده با حجم بالا یا با تحمل های بهتر و سطوح پایانی می توانند کار کنند. در واقع، این نوع ریخته گری فشار بسیار محبوب تر از گرانش در ریخته گری یا ریخته گری شن و ماسه است. این به دلیل نیاز به ماشینکاری در این روش است، هرچند که برای ریخته گری آلومینیوم یا روی به علت تحرکات رانندگی نزدیک، بسیار پایین است. اگر چه هزینه های ابزار در Casting Aluminium، یا به جای هر فلز، به طور قابل توجهی بالاتر از دو روش دیگر است، خواص مکانیکی به دست آمده از نظر عملکرد بسیار بهتر است.


Tags: , , , , , , , ,