استفاده از تیتانیوم – نوعی فلز پر از عقل – ۱

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

آلیاژ تیتانیوم و تیتانیوم به عنوان "فلز آینده" نامیده می شود. این مقاوم در برابر وزن سبک، قوی و مقاوم در برابر خوردگی و تبدیل شدن به یک ماده امیدوار کننده است. آلیاژ تیتانیوم و تیتانیوم به طور گسترده ای در صنعت هواپیما و هوافضا استفاده نمی شود. در حال حاضر نیز به طور گسترده در پردازش شیمیایی، نفت، صنعت نور، متالورژی، تولید برق و دیگر صنایع استفاده می شود.

یکی از خواص عالی تیتانیوم، مقاومت در برابر خوردگی بالا است. با توجه به توانایی خاص خود برای اکسیژن، می توان یک فیلم دی اکسید تنگ روی سطح تولید کرد. این تیتانیوم را از خوردگی محافظت می کند. این نیز مانند آن است که در بسیاری از انواع مایع است. بنابراین تیتانیوم دارای پایداری خوبی در اسید، مایع قلیایی و سایر رسانه ها دارد. این ویژگی بسیار بهتر از فولاد ضد زنگ و سایر فلزات غیر آهنی است و حتی به اندازه پلاتین نیز مناسب است. اما در محدوده خاصی، اگر فیلم بتواند حل شود، تیتانیوم corrode می شود. به عنوان مثال، تیتانیوم در DRIE، سولفوریکور، هیدروکلراید گرم، آن را corrode. اما اگر یک یون فلزی یا آنتی اکسیدان در مایع قرار گیرد، فیلم محافظت خواهد شد، تیتانیوم پایدارتر خواهد بود.

صنایع شیمیایی

به علت این ویژگی مستحکم، به عنوان یک ماده مقاوم در برابر خوردگی، تیتانیوم بیشتر و بیشتر در صنایع چمی استفاده می شود. به عنوان مثال، در صنایع قلیایی کلر، تیتانیوم به عنوان یک ضد کاتد و یک کندانسور استفاده می شود. و این نرم افزار به عنوان یک انقلاب در صنایع قلیایی کلر در نظر گرفته شده است.

صنعت نفت

به استثنای پنج اسید آلی، زمانی که تیتانیوم در ترکیبات آلی است، دارای ثبات خوبی است. بنابراین در صنعت نفت، تیتانیوم به عنوان یک ساختار عالی مواد مانند مبدل حرارتی، یک راکتور، یک مخزن فشار بالا و غیره استفاده می شود.


Tags: , , , , , ,