استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در هوافضا / دفاع

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

توسعه سیستم های هوایی بدون سرنشین یا هواپیماهای بدون سرنشین در ابتدا برای مقاصد نظامی بود. همانطور که این سیستم های هوایی نیازی به خلبان کشتی ندارند، آنها به عنوان یک سلاح مفید در میدان جنگ دیده می شوند. نه تنها هواپیمای بدون سرنشین میزان مرگ و میر سربازان را کاهش می دهد، بلکه نظامیان را فرصتی برای جاسوسی بر دشمن را به صورت گسسته فراهم می کند.

هواپیماهای بدون سرنشین به دلایل زیر تبدیل به جزء مهمی از دفاع ملی شده اند.

· یک هواپیمای بدون سرنشین یک وسیله نقلیه بدون سرنشین است، به این معنی نیست که هیچ کس تحت کنترل آن نیست. این امکان وجود دارد زیرا می توان آن را با استفاده از کنترل از راه دور کنترل کرد. گرچه اجباری است که هنوز توسط یک خلبان آموزش دیده کنترل می شود، اما خلبان این کار را انجام نمی دهد.

· ارتش آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین برای جستجو در تروریست ها در افغانستان استفاده کرده و نشان داده است که برای عملیات مخفیانه نظامی مفید است.

· هواپیماهای بدون سرنشین را می توان برای مقاصد مختلف مانند جستجو برای تروریست های مخفی استفاده کرد، تروریست ها را در مناطق خود منفجر ساختن و جستجوی مین های پنهان با استفاده از سنسورهای تصویربرداری هیپرتفرال.

· نگه داشتن چشم در فضای هوایی کشور.

· نگه داشتن چک در مرزهای کشور بدون کاهش زندگی سربازان با ارزش ترین.

استفاده از جنگنده جهانی ارتش ایالات متحده در میدان جنگ افغانستان پیش از این اخبار را تهیه کرده است. این باعث شده است که در اسرع وقت نژاد بین کشورها را به خود اختصاص داده و این فناوری را توسعه دهد. کشورهایی مانند بریتانیا و چین و هند در حال حاضر در حال توسعه و توسعه هواپیماهای بدون سرنشین برای نیروهای دفاع نسبی خود هستند.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین حتی توسط ارتش نه تنها برای مقاصد مبارزه و جاسوسی است. این تکنولوژی تا حد زیادی در حال توسعه برای زمانی است که یک بحران به کشور می رسد. ارتش در حال تلاش برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در مناطقی است که در اثر آتش سوزی یا زلزله رانده شده اند که در آن نیروهای نظامی و هوایی برای نجات مردم کشته شده اند. این جنبه انسان دوستانه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین است. هواپیماهای بدون سرنشین به سختی برای رسیدن به مکان هایی برای جستجوی بازماندگان ارسال می شوند. هنگامی که تصاویر از یک هواپیمای بدون سرنشین حضور هر گونه بازماندگان را نشان می دهد، تیم های ویژه برای انجام عملیات نجات ارسال می شوند. این بسیاری از زندگی را نجات داده و مطمئن است که در آینده نیز تعداد زیادی از زندگی را نجات دهد.

کشورهایی که سعی در کنترل عوامل در جهان هستند، باید به زودی این فناوری را داشته باشند. بریتانیا شروع به جمع آوری تمام مهندسین برتر خود برای توسعه ی هواپیماهای بدون سرنشین و اخبار مربوط به پرواز نخستین هواپیمای بدون سرنشین خود به نام Taran.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین می تواند جت های جنگنده یا ماهواره ها را جایگزین کند، اما می توانند برای مأموریت های نظارتی مورد استفاده قرار گیرند که توسط جت های جنگنده نمی تواند انجام شود زیرا آنها بیش از حد بزرگ هستند و بنابراین با رادار قابل شناسایی هستند. هواپیماهای بدون سرنشین قطعا یکی از "باید" برای هر ارتش خوب در آینده است.


Tags: , , , , , , ,