انجام کسب و کار در جمهوری خلق چین – نکاتی و اخلاق

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

ترکیب کنجکاو کمونیسم و ​​سرمایه داری، چین قطعا برای کسب و کار شما مشتاق است. توجه داشته باشید هر چند – موفقیت در این قدرت اقتصادی نوظهور نزدیک به ۱٫۳ میلیارد نفر بستگی دارد که چگونه پروتکل ها و آداب و رسوم آن را درک می کنید.

شرکت های آمریکایی در مورد انجام تجارت با چین عادت دارند. فرهنگ چینی ترکیبی پیچیده از عینک و معنی است. اکثر آمریکایی ها این ظرافت ها را ببخشند و بعضی از آنها به قیمت گرانقیمت پرداختند تا اینکه قبل از اینکه در خاک چینی پا بریزند، آمادگی نداشتند. در مقابل، برخی از چینی ها آمریکایی ها را به عنوان غنی و قدرتمند از آنچه حق دارند از آنها سوء استفاده می کنند. این ساده ترین محیط کسب و کار نیست که در آن مذاکرات را شروع کند.

ایجاد اعتماد بین دو فرهنگ ابتدا با یک رابطه خوب کار بر اساس منافع مشترک آغاز می شود. آمریکایی ها تمایل به کسب حق دارند. طبیعت ما این است که آن را به صورت شجاعت به کار ببرد و در حالی که معمولا در اینجا در خانه کار می کند، چنین روشی در چین تقریبا همیشه شکست خواهد خورد. به عنوان مثال، گفتگو غیر رسمی معمولا جلسات تجاری را باز می کند. گفتگو درباره موضوعاتی مانند تنظیم آب و هوا، جایی که در چین بازدید کرده اید و تصورات شما از شهر شما بازدید می کند، به شما اجازه می دهد که هر دو طرف به راحتی به سوی مکالمه تبدیل شوند. [۱۹۶۴۵۹۰۰۲] توصیه هایی برای انجام تجارت با چین

جامعه ۴،۰۰۰ ساله ملزم به داشتن هزاران شبانه فرهنگی است، اما در اینجا ۱۲ راهنمایی برای موفقیت برگزاری کسب و کار در چین:

 1. چینی ها در جلسه پروتکل به جلسه می پردازند و انتظار دارند که اولین خارجی برای ورود به اتاق نیز هیأت مدیره باشد.
 2. رهبر هیئت بازدید کننده به سمت میزبان چینی نشسته است.
 3. رویکرد چین به کسب و کار ظریف و غیر مستقیم است؛ آمادگی برای بحث در مورد موضوعات غیر هوشمندانه (مانند اختراعات بزرگ چین) باشید.
 4. در هنگام معرفی، توجه داشته باشید که نام خانوادگی (نام خانوادگی) به وسیله نام فردی (شخصی) پیش می آید و زنان متاهل از نام شوهر خود استفاده نمی کنند.
 5. هنگام صحبت کردن در مورد کسب و کار، به آرامی صحبت کنید و در ارائه خود مکث کنید تا مترجم بتواند ادامه دهد.
 6. پاسخ مستقیم و منفی غیرمنتظره است. در صورت شک و تردید، "شاید" بگویید و بعدا روشن کنید.
 7. برنامه ریزی، به اشتراک گذاری و اقامت در دستور کار قرار دهید. شگفتی ها کاملا بی ادبانه در نظر گرفته می شوند.
 8. مهمانی یک هنر و بخش مهمی از فرآیند کسب و کار است. نوشیدن بخشی جزئی نیست، اما شما نباید احساس کنید مجبور هستید مست شوید. آیا مشروب بخورید و با نوشابه یا نوشیدنی دیگری مصرف کنید؟
 9. آنها یک فرهنگ هدیه دادن است. به دنبال نظرات متخصص در مورد تابوها، محدودیت های دولتی، و غیره
 10. انجام کسب و کار تقریبا قطعا اتفاق خواهد افتاد بیش از ناهار یا شام. شما توسط همتایان چینی خود خدمت می کنید. این حرکات حسن نیت و احترام از میزبان های چینی شماست.
 11. نیش زدن یک عمل معمول نیست و حتی می تواند توهین باشد.
 12. آداب معاشرت چینی هنگامی که غذا را به پایان رسانده اید، غذا را در صفحه خود بخوانید، بنابراین میزبان شما به شما خدمت خواهد کرد. شما میزبان خود را جرم نمی کنید اگر شما تصمیم به نمونه برخی از هزینه های عجیب و غریب محلی را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید هدف شما دوستی در تعریف غرب نیست – در واقع، چنین روابط شخصی بسیار دشوار است. در عوض، اندازه گیری شما از احترام شخصی توسط روابط کاری ثابت شده شما تعریف شده است.

همانطور که شما به طور جدی یک سفر بدون راهنمایی انجام می دهید، قبل از انجام کسب و کار، عاقل باشید که خدمات متخصص گمرک چینی را مشغول کنید. مشاوران را انتخاب کنید که برنامه های فرهنگی متقابل را به رهبری کارشناسان با تجربه عملی در زمینه های کسب و کار خاص. به عنوان مثال، PALS INTERNATIONAL یک تیم از کارشناسان چینی است که طیف گسترده ای از نیازهای متنوعی از جلسات شرکتی و آموزش بین فرهنگی تا شبیه سازی مذاکرات ارائه می دهد. مشاوران ما همچنین می توانند نگرانی های مربوط به مالکیت معنوی و خطرات زنجیره تامین تجاری در مناطق تجاری، زیست محیطی، تروریستی و جنایی را مورد بررسی قرار دهند.

با مشارکت کارشناسانی که مسائل مربوط به انجام کسب و کار در چین را می دانند و چگونه بهترین راه سفر آنها را می سازند، شانس موفقیت شما را در این بازار وسیع، پیچیده اما امیدوار کننده افزایش می دهد.


Tags: , , , , , , , , ,