برنامه ریزی شغلی – موفقیت مادربزرگ!

آذر ۲۷, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

برنامه ریزی شغلی یک مادربزرگ ۶۳ ساله بازنشسته رشته کفش است.

برنامه ریزی شغلی نباید گران باشد این نیازی به توضیح برنامه های عملی برای موفقیت حرفه ای کامل نیست. آنچه لازم است اشتیاق برای یک هدف حرفه ای است. در اینجا داستان یک مادربزرگ ۶۳ ساله که نام آن ماری است، تصمیم گرفت که می خواهد کامپیوترها و دیگر ابزارهای پیشرفته را بسازد و سفارشی کند.

ماری به عنوان دستیار اداری تا زمان بازنشستگی او در سن ۶۱ سالگی کار کرده بود. او به هیچ وجه تجربه ای در زمینه کامپیوتر نداشت اما دانستن چگونگی تبدیل و اجرای برنامه های اساسی دفتر و برنامه های گسترده.

او خیلی جوان است که برای بازنشستگی خود در آنجا بنشیند، او شروع به برنامه ریزی کار دیگری کرد. او همیشه علاقه مند به چگونگی کار کردن بود. او قبلا در ماشین با شوهرش و دو پسرش کار کرده بود و واقعا از تعمیر و تعمیر آنها لذت برد. با این حال، او این زمینه را به عنوان کمی بیش از حد شدید و کثیف رد کرد. ماری تصمیم به ساختن و تعمیر آنها برای زمینه کاری جدید خود کرد. البته دوستانش به او گفتند که او در تلاش برای شکستن این حوزه کاری موفق نخواهد بود – اگر شما مرد بودید و احتمالا زیر ۲۵ سال، اما مادربزرگ ۶۱ ساله نیستید.

بی تردید، ماری می دانست که باید برخی از دانش های سخت افزاری رایانه را یاد بگیرد. بنابراین او برای یک کلاس عصر برای ساختن کامپیوتر و تعمیر در کالج محلی محلی ثبت نام کرد. بعد او شروع به خواندن تعمیرگاه های محلی کرد که این کار را انجام دادند. اولا علاقه او به پیدا کردن آنچه که مدارک مورد نیاز برای یک کار در این زمینه حرفه ای در نظر گرفته شده است.

در یک مغازه آنها نمیتوانستند اعتقاد داشته باشند که این مادر بزرگ علاقه مند به ساخت و تعمیر کامپیوترها بود. او متذکر شد که آنها کسی را ندارند که به مشتریان احترام بگذارند و به آنها احتیاج داشته باشند تا او برای دو هفته کار کند و اگر خدماتش را ارزشمند پیدا کند، هر زمان که در دسترس است، کار کند. و او در جریان کار به عنوان یک شخص ثالث / مشتری خدمات پرسید که زمانی که زمان در دسترس بود، او را به اصول اولیه ساخت کامپیوتر، تعمیر و عیب یابی آموزش داد.

دو سال پیش، ماری شروع به کار در این شرکت کوچک کرد که کامپیوترهای سفارشی را ساخت، تعمیر کامپیوتر و عیب یابی و فروش برخی از محصولات مرتبط با کامپیوتر جدید. مهارت های خدمات مشتری او قابل انتقال از حرفه دیگر او بود. به تدریج، او را به یادگیری اصطلاحات صنعت کاهش داد. او ادامه داد: در شبها به دانشکده ی راهنمایی برویم. این شرکت او را به برخی از کارگاه های منطقه ارسال کرد تا تکنیک های تشخیص کامپیوتری و عیب یابی عمومی را بیاموزد.

تجربه و دانش او از کار قبلی او به او کمک کرد تا پیشنهادات ارزشمند خود را برای کارفرمای جدید خود در زمینه بازاریابی و خدمات مشتری ارائه دهد. کارمند همچنان به رشد و در سال گذشته به راه اندازی شبکه های کامپیوتری و فروش قراردادهای بلند مدت خدمات.

ماری به عنوان یک تکنسین سرپرست و تماس با چندین مشتری عمل کرد و تجربه قبلی او به عنوان دستیار اداری به او در فروش قراردادها و حفظ مشتریان شاد کمک کرد. حقوق فعلی او ۳۵٪ بالاتر از بازنشستگی اوست. او هیجان زده است که هر روز به کار برود و خوشحال است که برنامه شغلی او اینقدر دور است. دوستان و خانواده اش نمیتوانند موفقیت ماری را باور کنند. کارفرمای جدید او بزرگترین سرآشپز است، زیرا آنها قصد دارند تا کسب و کار خود را به کار قرارداد، انتقال کار و رایانه و سرورهای سفارشی گسترش دهند.

در سه سالی که ماری مطالعه کرد، دستانش را کثیف کرد، یک زبان جدید را آموخت و یک کاتالیزور برای کمک به کارفرمای جدیدش بود. به طور کلی موفقیت یک برنامه شغلی است.


Tags: , , , ,