بیماری های قلبی – تفاوت بین بیماری های قلبی آلی و بیماری های قلب دژنراتیو چیست؟

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

هرچند بیماری قلب علت اصلی مرگ در جهان غرب است، اما شگفت انگیز بودن عموم مردم در مورد آن، شگفت انگیز است.

به عنوان مثال، تعداد کمی از مردم متوجه هستند که فقط یک نوع بیماری قلبی وجود ندارد. در حقیقت، حداقل ۱۰ نوع مختلف وجود دارد و این دو به دو دسته مجزا تقسیم می شوند – ارگانیک و فرسوده.

تفاوت عمده بین بیماری های قلب ارگانیک و دژنراتیو دلیل آنها است.

Organic refers to a situation where the organ (heart) توسط یک رویداد خاص آسیب دیده است. این نیز می تواند به عنوان "حاد" نامیده می شود، که به سادگی نشان می دهد که این اتفاق ناگهان یا بیش از یک دوره کوتاه مدت رخ داده است. بیماری قلب دژنراتیو (گاهی اوقات به عنوان "مزمن" نامیده می شود) ناشی از وخیم شدن تدریجی در طول مدت زمانی طولانی است.

دو نوع ارگانیک HD – مادرزادی و روماتیسمی وجود دارد.

نقص هایی که در هنگام تولد اتفاق می افتد، به عنوان بیماری های مادرزادی قلبی طبقه بندی می شوند. این ممکن است قلب خود را تحت تاثیر قرار دهد: ممکن است در دوران بارداری به طور طبیعی رشد نکند، دیواره سینه ممکن است آسیب ببیند (سوراخ در قلب)، یا عروق خونی ممکن است توسعه نیافته باشد. این نقایص ممکن است به علت عوامل خارجی مانند دارو یا عفونت در دوران بارداری ارثی باشد یا احتمال بیشتری داشته باشد. آنها معمولا در هنگام تولد و یا در دوران کودکی تشخیص داده می شوند، اما این نشانه ها برای اولین بار در زندگی بزرگسالان اتفاق نمی افتد.

بیماری قلب روماتیسمی می تواند منجر به تب شدید رماتیسم شود. با توجه به استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان تب روماتیسمی، موارد ابتلا به این بیماری کاهش یافته است.

حداقل هشت بیماری خاص وجود دارد که در رده بیماری های قلبی دژنراتیو قرار می گیرند. عوامل رایج در این دسته عبارتند از این است که بیماری به تدریج پیشرفت می کند و هیچ رویدادی خاصی ایجاد نمی شود.

اکثریت قریب به اتفاق افراد مبتلا به بیماری قلبی، برخی از انواع بیماری های قلبی دژنراتیو را تجربه می کنند. این شکل بیماری است که هدف کمپین های آگاهی رسانی است و نوعی است که ما می توانیم از راه انتخاب زندگی ما جلوگیری کنیم.

]


Tags: , , , , , , , , ,