تأثیر طوفان طلای کالیفرنیائیان است. الگوهای فکر – هالیوود، هوافضا و دره سیلیکون

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

یک عجله طلایی دوره ای است که شمار زیادی از مردم مهاجرت می کنند به مناطقی که اکتشافات تجاری طلا وجود دارد. طوفان های طلایی از طریق تاریخ در نقاط مختلف جهان از جمله ایالات متحده، کانادا، استرالیا و برزیل رخ داده است.

طلا راش کالیفرنیا در سال ۱۸۴۸ برگزار شد و کالیفرنیا را از یک شهر کوچک و ناشناخته به یک مرکز جهانی تبدیل کرد. جمعیت کالیفرنیا از ۱۴،۰۰۰ تا ۲۶۵،۰۰۰ نفر افزایش یافته است، زیرا مردم از شهر های دیگر سعی کردند شانس خود را بگیرند. این در طوفان طلایی بود که شهرها و شهرها به آن تعلق داشتند و قانون اساسی ایالتی برای مذاکره در مورد پذیرش کالیفرنیا به عنوان یک دولت نوشته شده بود.

توسعه در همه زمینه ها مانند کشاورزی، حمل و نقل، هوا شناسی و آموزش و پرورش تسریع شد. کسب و کار به رشد بازار افزایش یافت و بسیاری از کارآفرینان موفق شدند. این منجر به مدرن سازی تکنولوژی شد، معدن را تبدیل به یک صنعت عمده تحت حمایت شبکه ای از صنایع و خدمات دیگر کرد.

طلایی راش تا به حال اثرات پایدار بر روی فرهنگ و تفکر مردم کالیفرنیا داشته است. حتی امروزه نفوذ آن در جنبه های بسیاری در این منطقه دیده می شود. این منجر به ایجاد اصطلاح "کالیفرنیا رویایی" شد که هزاران مهاجر را جذب کرد. عجله طلایی اولین دوره رونق در کالیفرنیا بود و پس از آن دیگران. کشاورزان کالیفرنیا، متخصصین نفت، سازندگان فیلم، سازندگان هواپیما و کارآفرینان "dot-com" هر ​​ساله پس از طوفان طوفان، دهه های بیداری خود را طی کردند.

دوره طلائی راش تقریبا همه صنایع در کالیفرنیا را تحت تاثیر قرار داد و آنها را رونق داد. همانند روزهای طلوع آفتاب، هر زمان که تحولات در هر صنعت صورت می گرفت، مردم از سراسر جهان به کالیفرنیا می رفتند تا از وضعیت استفاده کنند. بگذارید مثال هالیوود را در این زمینه بیابیم. همانطور که صنعت سرگرمی در کالیفرنیا در دهه ۱۹۰۰ شروع به رشد کرد، مردم از سراسر آمریکا به هالیوود به دنبال کار آمدند. حتی امروز، اکثر بازیگران و بازیگران مشتاق به هالیوود حرکت می کنند تا در مرکز سرگرمی قرار گیرند.

صنعت هوافضا همچنین دارای سهم نفوذ خود از طلا راش بود. کالیفرنیا از طریق تاریخ یکی از مراکز اصلی هوافضا در جهان بوده است. بر اساس یک نظرسنجی، ۴۲،۰۰۰ شرکت هوافضایی و تامین کنندگان در کالیفرنیا مستقر هستند و بسیاری از مردم برای استخدام در این بخش نقل مکان کرده اند.

به همین ترتیب، رونق فناوری اطلاعات در اوایل دهه ۲۰۰۰ اتفاق افتاد که منجر به توسعه دره سیلیکون شد. از آن به بعد، میلیونها نفر از مردم در جستجوی رفاه بوده و به عنوان یک کارآفرین شناخته می شوند.

طلای راش یک زمان بود که تأثیر پایدار بر نگرش افراد داشت. ذهن خود را به فرصت های بسیاری باز کرد و امیدوارند فردا بهتر شوند. به عنوان مردم خوش بینانه و رانده شده، منجر به توسعه همه صنایع عمده کالیفرنیا شد. فرهنگ ریسک پذیری و پول سریع از طلا راش آغاز شده است و هنوز هم ریشه های آن در کالیفرنیا عمیق است.


Tags: , , , , , , , , , , ,