تشخیص آریتمی قلب از طریق علائم و مانیتورهای قلب

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

آیا شما تا به حال به هیچ دلیل در تپش ناگهانی در سینه خود تجربه کرده اید؟ آیا تا به حال سعی در احساس پالس خود و احساس ضرب و شتم پرشده است؟ اگر انجام دادید، ممکن است آریتمی قلبی را تجربه کنید.

اجازه دهید تا اکنون روشن شود که آریتمی قلب بیماری بیماری نیست، بلکه فقط یک علامت است. داشتن آریتمی قلبی ممکن است نشان دهنده این باشد که شما ممکن است یک وضعیت جدی تر داشته باشید که موجب ضربان قلب نامنظم شما می شود. بنابراین آریتمی قلبی چیست؟

آریتمی قلب یک بیماری است که در آن شما ضربان قلب نامنظم را تجربه می کنید. ضربان قلب طبیعی شما هنگامی که در حالت استراحت قرار دارد، ۶۰ تا ۱۰۰ ضربان است. اگر ضربان قلب شما از حد طبیعی یا برادی کاردی یا سریعتر از حد طبیعی باشد یا تاکیکاردی، آن را به عنوان آریتمی در نظر بگیرید.

علائم این بیماری بسیار خاص هستند. آنها زیر خواهند بود:

• Palpitations. شما می توانید قلب خود را خیلی سریع ببخشید، مثل اینکه فقط یک صد متر را به سمت بالا حرکت می کنید.

• احساس پوسیدن در قفسه سینه. این متفاوت از تشنگی است. جایی که تشعشعات سریع و تقریبا شل کننده هستند، تپش ها مانند سوزش های شدید و سنگین در سینه شما هستند.

• سرگیجه که ممکن است یا ممکن است با جادوهای دروغین همراه باشد.

• دشواری تنفس.

• عدم تحمل ضعف و فعالیت.

با این وجود، همه افراد یک مجموعه از علائم را تجربه نمی کنند. برخی ممکن است مورد سوالات کتاب های کلاسیک شما قرار بگیرند، نشان دادن تمام علائم ذکر شده، در حالی که دیگران ممکن است نشانه ای از علائم نشوند. این آریتمی ها می توانند ناشناخته باشند اگر شما به طور خاص از ضربان قلب خود را از زمان به زمان نظارت نیست. افرادی که به طور منظم ورزش می کنند، به طور مرتب ضربان قلب خود را کنترل می کنند تا اندازه گیری کنند که چقدر سخت کار می کنند. از سوی دیگر افرادی که از شیوه زندگی آرام استفاده می کنند معمولا تمایل به انجام این کار ندارند.

بهترین روش برای تشخیص آرتریت، به غیر از شمارش ضربان قلب، با استفاده از مانیتور ضربان قلب است. این ها به راحتی در بازار موجود می باشند و معمولا توسط مسابقات ورزشی و علاقه مندان به ورزش استفاده می شود. بعضی از بهترین مانیتورهای ضربان قلب نه تنها میزان ضربان قلب را اندازه گیری می کنند، بلکه همچنین میزان تنفس، میزان کالری سوزانده شده را اندازه گیری می کنند و داده ها حتی می توانند به شما برای انتقال به کامپیوتر شما منتقل شوند. اما کسانی که نظارت می کنند که توسط افرادی که می خواهند از دست دادن وزن استفاده کنند استفاده می شود. مانیتور ضربان قلب پزشکی کمی متفاوت است.

یک مانیتور ضربان قلب پزشکی، که همچنین یک مانیتور Holter نامیده می شود، باید برای مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت برای نظارت بر فعالیت قلب شما مورد استفاده قرار گیرد. نظارت با استفاده از الکترود هایی که در سینه های خود در مکان های خاص متصل می شوند، انجام می شود. دستگاه خود را می توان در جیب شما گذاشت یا در کمربند استفاده می شود.

یکی از مهمترین مواردی که باید در مورد ضربان قلب بررسی شود، یادآوری این نکته است که شما باید حمام بخورید. شما مجاز به دریافت دستگاه و الکترودهای مرطوب تا زمانی که شما آنها را می پوشند. شما همچنین باید از آهن ربا، آشکارسازهای فلزی و مناطق ولتاژ بالا اجتناب کنید. این نتایج شما تاثیر می گذارد و حتی ممکن است دستگاه شما را خراب کند.

اگر به نظر می رسد علائم آریتمی را نشان می دهد، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، این می تواند نشان دهنده یک وضعیت برجسته است. هر چه زودتر این وضعیت غنی شود، بهتر است.

]


Tags: , , , , , , ,