تشخیص و گزینه های درمان موثر سرطان پروستات

دی ۳, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

همانند تمام سرطانها، تشخیص زودهنگام بهترین فرصت برای بقا و بهبود را فراهم می کند. سرطان پروستات که بیش از ۲۳۰،۰۰۰ مرد در سرتاسر جهان تحت تاثیر قرار گرفته و بیشترین سرطان را درمان می کند، در صورتی که در مراحل اولیه تشخیص داده شود، تقریبا ۱۰۰ درصد احتمال ابتلا به سرطان را دارد. بر خلاف برخی از سرطانها، برخی از آزمایشات غربالگری ساده وجود دارد که حتی قبل از هر گونه علائم ممکن است اطلاعات بسیار اولیه ارائه دهند.

برای اکثر مردان، غربالگری پروستات در سن ۵۰ سالگی و پس از آن سالانه توصیه می شود. برای افراد مبتلا به یک یا چند عامل خطر آمیز آفریقایی تبار آمریکایی یا داشتن سابقه خانوادگی سرطان پروستات (بستگان مانند پدر، برادر یا پسر)، صفحه نمایش معمولی پروستات از سن ۴۵ سالگی توصیه می شود.

برای یک کامل غربالگری، دو روش انجام می شود.

آزمایش آنتیژن خاص پروستات (PSA) یک آزمایش ساده ساده است که یک شاخص بیولوژیکی را اندازه گیری می کند. در طی یک فیزیکی مسیریابی، مردان دارای معاینه رکتوم هستند که علائم فیزیکی بزرگ شدن در ناحیه پروستات را بررسی می کند. پزشکان می توانند مردان را در مورد اهمیت فهم عوامل خطر و ارائه به غربالگری سالانه پروستات راهنمایی کنند.

در سرطان پروستات، سلول های پروستات رشد و بازسازی در یک مانور غیرقابل کنترل، که آسیب اطراف بافت و می تواند عملکرد طبیعی پروستات را متوقف کند. هنگامی که این سلول ها به سایر قسمت های بدن گسترش یافت، هنوز هم به عنوان سرطان پروستات، بعد از محل تولد آن اشاره شده است.

درمان – متعارف و غیر متعارف

جراحی برای برداشتن پروستات سرطانی اغلب انجام می شود. استفاده از جراحی لاپاروسکوپی نیاز به برش بزرگ و طولانی مدت بهبود یافته را از بین می برد. یک تکنولوژی حتی جدیدتر، جراحی روبوتیک، ممکن است جهش بعدی در جراحی حداقل تهاجمی باشد. با رعایت حاشیه خطا بین پروستات و سلول های سرطانی تنها یک میلی متر، دقت روباتیک ایده آل است. مهمترین مسائل مربوط به کیفیت زندگی مرتبط با جراحی پروستات، حفظ عملکرد جنسی و ادراری است و مهم است که احتمال آسیب جراحی به اعصاب کلیدی کاهش یابد.

اکثر بیماران مبتلا به سرطان پروستات هنگامی که سرطان به استخوان گسترش می یابد، می میرند. در تلاش برای افزایش بقای و بهبودی طولانی مدت برای بیماران مبتلا به سرطان به استخوان، مطالعات در حال بررسی شیمی درمانی همراه با قرار دادن یک رادیوایزوتوپ (عامل انتشار دهنده اشعه) به طور مستقیم به استخوان است. گرچه شیمیدرمانی سنتی یک درمان استاندارد است، تخفیف کوتاه است. استفاده از رادیوایزوتوپ با شیمی درمانی، هدف قرار دادن استخوان ها در ترکیب ایزوتوپ است و تومور را در داخل استخوان منتشر می کند.

هنگامی که یک سرطان استخوان می تواند تسریع شود و درد کاهش یابد، بیماران سطح زندگی بهتر را گزارش می دهند. این ترکیب طول عمر را برای چند ماه طول می کشد، اما به همان اندازه مهم است که بیمار کیفیت زندگی بسیار خوبی را ارائه می دهد.

برخی از عوامل شیمی درمانی بسیار خاص هستند که می توانند خون را به تومور برسانند و باعث مرگ سلول های برنامه ریزی شده سرطان می شود.

مانند برخی از سرطان های پستان در زنان، اکثر سرطان های پروستات، تحت تاثیر هورمون هستند. تومورهای پروستات از هورمونهای مردانه، تستوسترون، برای رشد تومور سوخت استفاده می کنند. از ۲۳۰،۰۰۰ مرد مبتلا به سرطان پروستات در ایالات متحده، حدود یک سوم از این درمان های هورمونی، حذف تمام تستوسترون از بدن، برای کاهش تومور.

با وجودی که درمان مرحله شروع سرطان پروستات بسیار موفق است، نیاز به تشخیص زود هنگام نیز بسیار مهم است. تست PSA تشخیص زودهنگام و میزان ابتلا به سرطان پروستات را بیشترین میزان سرطان را تشخیص داده است.

]


Tags: , , , , , , ,