تومورهای پانکراس – دانستن اطلاعات

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

قبل از اینکه شما درباره تومورهای پانکراس یاد بگیرند، باید کمی درباره پانکراس خود را درک کنید. این عضو است که در سیستم های غدد درون ریز و دستگاه گوارش وجود دارد و عمل می کند. یکی از راه های توصیف پانکراس این است که آن را غربالگری می کند. این به این معنی است که آن را به عنوان بخشی از سیستم گوارش عمل می کند و آنزیم های گوارشی را ترشح می کند. به عنوان بخشی از سیستم غدد درون ریز، هورمون های بسیار مهمی که شامل سموتوستاتین، گلوکاگون و انسولین است، را از بین می برد. شما احتمالا از انسولین مطلع هستید که میزان قند خون شما را تنظیم می کند. پانکراس که باعث تولید انسولین نمی شود، منجر به بیماری دیابت می شود. گلوکاگون همچنین به تنظیم شکر و نمک کمک می کند. بنابراین اکنون که کمی درباره پکتین ها می دانید، مهم است بدانید تومورهای سرطان ریه از سلول هایی که هورمون های فوق الذکر تولید می کنند، آغاز می شود.

هر تومور لوزالمعده بدخیم نیست یا سرطانی است. یکی از مهمترین تومورهای پانکراس اختلاف بین اینکه هورمونها را ترشح می کنند یا نه. تومور "کارکردی" یکی است که هورمون های مخفی را ایجاد می کند و یک تومور غیرفعال است که هورمون ها را ترشح نمی کند. بدیهی است، هیچ کس نمی خواهد با تومور سرطانی مقابله کند، اما تومور غیر سرطانی نیز می تواند مشکل ساز باشد. تومورهای پانکراس می توانند رشد کنند و دستگاه گوارش و روده کوچک را مسدود کنند. علاوه بر این، تومورهای پانکراس که در حال کارکردن هستند می توانند منجر به انواع مختلف سندرم شوند.

میزان بقای تومورهای بدخیم پانکراس کم است، تحقیقات زیادی انجام شده است تا سعی در پیدا کردن راهی برای بهبود میزان بقا و افزایش امید به زندگی داشته باشند. داروهای محرمانه محرمانه مانند Bevacizumab برای کمک به جلوگیری از رشد تومور به روش های مختلف ایجاد شده است. یکی از راه های این است که می تواند رشد را با متوقف کردن جریان خون به خود تومور جلوگیری کند.

همانطور که قبلا گفته شد، بیماران مبتلا به سرطان لوزالمعده، میزان بقای کمتری دارند. با توجه به آمار منتشر شده توسط انجمن سرطان آمریکا، نرخ بقای یک ساله ۲۰ درصد است، در حالی که نرخ بقا برای پنج سال ۴ درصد است. سرطان پانکراس برای تست و تشخیص دشوار است و این یکی از دلایل اصلی این است که نرخ آن بسیار کم است. هنگامی که تشخیص داده شود، گاهی اوقات دشوار است که آن را با جراحی درمان کنید، و این به ویژه در مورد سرطان متاستاتیک است. فقط حدود ۱۰٪ تومورهای پانکراس به پانکراس تعریف می شود.

انواع مختلفی از تومورهای پانکراس وجود دارد. یک نوع انسولینوما است و این نوع انسولین را ترشح می کند که منجر به کاهش قند خون می شود. حدود ۱۰٪ از انسولینوما بدخیم هستند. گاسترین نوع دیگری است و همانطور که از نام آن پیشنهاد شده است، گاسترین اضافی را ترشح می کند. با توجه به افزایش آنزیم ها و تولید اسید، این می تواند به زخم های گوارشی منجر شود. نوع سوم در اینجا ذکر شده است. این تومور نادر است که پپتیدهای روده ای واساواکتیو را ترشح می کند. تا حدود ۷۵٪ از این تومورها بدخیم هستند. Glucagonoma یک تومور ترشح کننده است که در واقع قند خون را افزایش می دهد و باعث بروز بثورات می شود. آنها رشد کند آهسته تر از سایر تومورها، اما حدود ۸۰٪ آنها بدخیم است.

]


Tags: , , ,