راه اندازی کسب و کار کوچک – اسرار ایجاد یک تیم تیم برنده

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

چه سواری باور نکردنی است! راکیتیای کالیفرنیا مجموعه لیگ برتر بیس بال در ۲۱ بازی پیروزی شگفت انگیز در ۲۲ بازی برای رسیدن به یک نقطه در سری ۲۰۰۷ جهانی است. اگرچه بوستون رد سوکس تیم تیم میزبان خود را در Fall Classic کشیده بود، اجازه دهید فراموش نکنیم که چه کارهایی که هر تیم میتواند انجام دهد وقتی با یکدیگر کار می کنند و مانند یک تیم برای رسیدن به یک هدف بازی کنند.

Rockies امسال یک طرح برای موفقیت است که هر کسب و کار یا سازمان باید بخواهند کپی شوند. تیم بردن تیم شیمی تقریبا مثل ابتلا به نور در یک بطری است. و آن را اغلب ساده تر در مورد آن صحبت کنید، تا در واقع آن را تحقق، اما زمانی که اتفاق می افتد، تقریبا غیر ممکن است واقعی می شود. چند بار تیم ها، کسب و کارها و سازمان ها را دیده اید، چرا که کمبود شیمی مثبت از بین رفته است یا به اصطلاح "تفاوت های فرهنگی" با دیدگاه سازمان ارتباط دارد؟ ادغام، خرید و عملیات روزمره هر کسب و کار منفی تحت تاثیر قرار می گیرد و یا به طور مثبت با این که تیم با هم همکاری می کند.

آنچه راکانیوس در سال ۲۰۰۷ در این زمینه انجام داد، یک طرح برای موفقیت هر سازمانی است. اجازه دهید به بررسی برخی از عوامل کلیدی هر کسب و کار در نظر بگیریم.

۱٫ یکی برای همه و همه برای یکی. Rockies به زودی توسعه یافت و در این زمینه، باشگاه و خارج از استادیوم همکاری داشت. این بازیکنان، از طریق اواخر سال گذشته، یک نوع واقعی، اعتماد و احترام به یکدیگر را توسعه داده اند. آنها به معنای واقعی کلمه تعجب نمیکردند که اعتبار یک پیروزی را دریافت کنند. آنها درباره آمارهای فردی نبودند، مهمترین تیم ادراک "W" در حقیقت، در فصل باور نکردنی خود، رکورد پیروزی را به دست آورد، بازیکن دیگری هر شب قهرمان شد. به عنوان یک نتیجه، هر کس یک کلیدی برای موفقیت کل تیم بود. شما می توانید احساس کنید که سرگرم کننده بازیکنان بود، به عنوان آنها می بینیم که تیم دیگری به این مناسبت می رسد و یک پیروزی را در این رقابت ها می بیند.

این جوهر برنده شیمی تیم است و می تواند در هر سازمان یا کسب و کار کار کند. سوال این است که چگونه آن را ایجاد می کنید؟ این یک دیدگاه است که مالک یا رهبر الهام بخش است. نمی توان آن را دیکته کرد. نمی توان آن را ساخت. این باید از یک نمونه قدرتمند الهام گرفته شود. اعضای تیم چشم انداز را برآورده می کنند و با توانمند سازی سازمان را تقویت می کنند.

۲٫ خودخواه باش هنگامی که تیم برنده می شود، فرد برنده می شود. وقتی بازیکنان Rockies به پارک گل می آمدند، هرکسی می پرسید: «برای ۳ ساعت آینده، چه می توانم به عنوان یک فرد برای کمک به پیروزی به عنوان یک تیم انجام دهیم؟» این که آیا این بازیکن حتی در آن روز بازی کرد یا خیر، مهم نبود. آنها با احترام می خواستند به عنوان یک تیم به نفع دیگران برنده شوند. کمک به دیگران جایی است که بزرگترین معجزات رخ می دهد. این خودخواهی است. این رهبری است این چشم انداز در عمل است. این عملکرد بالا است. این برنده است

۳٫ نگه داشتن یک زبان حتی این یک بیس بال است، آن شغلی است، آن شغلی است، این حرفه ای است. این زندگی یا مرگ نیست با پیروزی بیش از حد زیاد نباشید، یا با شکست بسیار کم. یکی از بهترین بازیکنان در لیگ، یک بازیکن بیس بال است که فقط در ۱۰ بازی در لالیگا به ثمر رساند. اما برای انجام این کار، او هفت بار در آنجا شکست خورده است. این در شکست نیست، این است که پاسخ شما مثبت به شکست است که به طور کلی برنده یا از دست دادن است. مطمئنا جشن و تجلیل از رفتار و موفقیت خوب، اما همچنین جلب ریسک گرفتن و همکاری به عنوان یک تیم برای دستیابی – به طور جمعی – نتایج برتر است که هرگز تنها توسط یک فرد به دست آورد.

در کنار راه، به یاد داشته باشید که وظایف روزمره و آنچه را که برای زندگی انجام می دهید، – برنده شدن و از دست دادن زندگی روزمره کار، با چیزهای مهم مهم زندگی – مانند خانواده، دوستان، سلامت و زندگی معنوی و معنوی. این تعادل به شما کمک می کند تا حتی کف و حتی قایق را حفظ کنید و آب را به طور موثرتری از آب خارج کنید. در حقیقت، یک قایق نا متعادل در آب به مبارزه خواهد پرداخت و در نهایت به توقف خواهد رسید.

۴٫ تمرکز بر مبانی همیشه بر پایه تنظیم بنیادگرایان کار می کنند. این کلید موفقیت تیم و سازمان است. راکی ها یک رکورد بیس بال عمده ی لیگ برتر را برای بالاترین درصد رکورد در تاریخ فصل لیگ تعیین کرده اند. رکورد پیروزی فقط اتفاق نمی افتد – این کار با کار سخت در آموزش بهار انجام شد، تمرین مداوم و در حال انجام پالایش در فصل و پس از آن بر روی زمین انجام شد. تمرین مناسب، عملکرد مثبت را به دست می آورد. راکی ها به خوبی پشت یکدیگر بودند. هنگامی که یک اشتباه ساخته شد، دیگر وارد مرحله شد و بازی را انجام داد. در نتیجه، خطاهای تیم بسیار کمی رخ داد. بازیکنان همگی یکپارچه کار می کردند زیرا دوست دارند و احترام یکدیگر را می گیرند. آنها می دانستند که هر بازیکن به استعدادهای منحصر به فرد و فردی کمک می کند که تیم بهتر شود و راه های جدیدی به دست آورد. آنها تنوع شخصیت ها و مهارت ها را به یک واحد انسانی تکیه دادند.

تمرکز بر بنیادهای کمک می کند تا هر تیم، کسب و کار و یا سازمان هوا و فضا طوفان در زمان های خوب و در بد. بسیاری از مردم از دیدگاه واقعی، اهداف و اهداف تیم دوری می کنند. دوباره اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم میدان دید را می فهمند و درک می کنند و مسئولیت اجرای این دیدگاه را دارند.

خلاصه

کار تیمی، به دست آوردن شیمی، هرچیزی که شما آن را می نامید، سخت ساختن و تکرار است، اما زمانی که هر سازمان از چهار اصل زیر پیروی کند: همه برای یک و یک برای همه؛ بی نظیر باشید حفظ زبان حتی؛ و تمرکز بر اصول، نتایج باور نکردنی است. کمپین تیمی الهام بخش است و تماشاگران تماشای سازمان را به نمایش می گذارند. زمانی که همه قطعات با هم در هماهنگی جمعی کار می کنند، بسیار بیشتر انجام می شود و خروجی پویا است. کسب و کار شما نیاز به در نظر گرفتن چگونگی ترکیب این عنصر حیاتی از برنده تیم تیم را به سازمان شما.


Tags: , , , , , , , , , ,