رایانه لوحی در مقابل رایانه لوحی کدام بهترین دستگاه برای رفتن است؟

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

قرص – تاریخچه
آنها شروع به محبوبیت در روزهای XP با دستگاه هایی مانند HP TC1000 Tablet PC، که در آن دستگاه های بزرگتر و سنگین تر از قرص هایی که امروز تماشا می کنید و بسیاری از لپ تاپ ها . پیشرفت در فن آوری تلفن همراه و تلفن هوشمند، تکنولوژی باتری و موج جدیدی از سیستم عامل های پرطرفدار همراه، که برای استفاده در صفحه نمایش لمسی کوچکتر طراحی شده اند، بدین معنی است که دستگاه های کوچکتر، سبک تر، سریع تر و عمر باتری بسیار افزایش یافته است. هزینه این دستگاه ها نیز پایین آمده است، در حالی که قرص اولیه ایکس پی برای یک پوند ۱۰۰۰ پوند یا بیشتر برای یک محصول خوب هزینه می کند، امروز شما می توانید یکی با مشخصات خوب، اگرچه یک نام تجاری کمتر شناخته شده یا ناشناخته است، برای کمتر از ۱۰۰ پوند.

خوانندگان کتاب – تاریخچه
خواننده مدرن اولین بار در مورد اختراع مقاله الکترونیکی آمد. در حدود سال ۲۰۰۴، سونی اولین کسی است که نوع جدیدی از صفحه نمایش را در یک وسیله کوچک دستی که یک کتاب را تقلید می کند معرفی می کند. با این حال پس از آن که آمازون نسخه خود را در سال ۲۰۰۷ راه اندازی کرد، محبوبیت آن بسیار عالی است.

Tablets – The Advantages
رایانه لوحی قطعا مزایای بیشتری نسبت به خوانندگان کتاب الکترونیکی دارد؛ برای یک صفحه LCD کامل رنگ به این معنی است که می توانند تصاویر رنگی و تصاویر متحرک را نمایش دهند، آنها دارای سیستم عامل کامل کامل، مرورگرهای وب، مشتریان ایمیل، و برخی حتی ۳g. آنها می توانند مانند رایانه های کوچک مورد استفاده قرار بگیرند، برای بیشتر چیزهایی که یک کامپیوتر می تواند انجام دهد. خوب، شما قصد ندارید آخرین بازی کنسول را در یک بازی یا یک استودیوی متحرک ۳D مانند Pixar اجرا کنید، اما برای استفاده از خانه به طور کلی یعنی اینترنت، ایمیل، فیس بوک و پیام های ارسالی که بسیار خوب و قابل حمل تر از کامپیوتر شما است. در بسیاری از آنها شما می توانید برنامه های جدید، از جمله نرم افزار کتاب خوان را نصب کنید، بنابراین آنها نیز این پایه را پوشش می دهند.

قرص – معایب
ضعف اصلی قرص نیز صفحه اصلی آن است. یک صفحه LCD نیاز به قدرت زیادی برای اجرا دارد. ابتدا باید از پشت روشن شود تا شما بتوانید ببینید چه چیزی روی صفحه نمایش داده شده است، این کار با لامپهای نوعی فلورسنت کوچک یا LED انجام می شود. در مرحله دوم، صفحه به طور مداوم به روز می شود، حدود ۵۰ بار در ثانیه یا بیشتر، حتی اگر تصویر تغییر نکند. بنابراین در حالی که اجازه می دهد تصاویر رنگی و فیلم های متحرک، همچنین باتری خود را تخلیه می کند. مشکل دیگر سیستم نور پشت این است که به محض اینکه نور محیط اطراف آن روشن شود، دیگر نمیتوانید صفحه را بخوانید. دستگاه هایی با چنین صفحه ای، از جمله رایانه های لوحی و تلفن های همراه، می توانند درد در روز آفتابی را بخوانند. این پدیده موجب سوسو زدن می شود، این می تواند بعد از نگاه کردن به صفحه نمایش برای یک دوره زمانی منجر به تهدید چشم و یا احساسات تهوع شود. بنابراین ۳ ساعت خواندن یا جلسه ی بازی ممکن است برای برخی از این سؤالات باشد.

خوانندگان کتاب – مزایا
کلید این نوع دستگاه صفحه نمایش است. این به وضوح منعکس کننده نور بیرونی به جای روشن شدن از پشت با یک نور لامپ سبک فلورسنت یا LED است، این به این معنی روشن تر محیط اطراف صفحه روشن تر است، بنابراین بر خلاف یک صفحه LCD سنتی، حتی در یک روز آفتابی روشن، صفحه eInk هنوز بسیار واضح است. همچنان مانند یک صفحه LCD معمولی تازه نمی شود، تصویر آن تا زمانی که به جای به روز شدن ۵۰ یا ۱۰۰ بار در هر ثانیه، حتی بر روی یک تصویر ثابت، نمایش داده نشود، ثابت می شود. این به این معنی است که احساسات تهوع و یا فشار چشم اغلب به دنبال یک صفحه نمایش برای مدت طولانی معمولا با صفحه نمایش eInk احساس نمی شود. صفحه نمایش همچنین یک ترفند هوشمندانه دارد، هر کجا که قدرت را به یک صفحه ی معمولی بریزید آن را به شدت خاموش می کند، صفحه نمایش eInk قدرت را برای نگهداری تصویر بر روی صفحه نمایش می دهد، زمانی که تصویر فقط زمانی تغییر می کند که قدرت مورد نیاز باشد. هنگامی که تصویر در حال تغییر است، به این معنی است که باتری ها در آنها اغلب هفته ها بین شارژ، نه ساعت ها گذشته است.

eBooks – The Down Side
باز هم مثبت نیز منفی است. صفحه eInk نمی تواند رنگ را نمایش دهد، فقط ۱۶ سایه خاکستری است. و نرخ بازخوانی کم به این معنی است که آنها برای نشان دادن چیز دیگری که تصویر استاتیک مناسب نیست، حتی پیمایش از طریق یک صفحه وب میتواند بر روی یک دردناک باشد. خوانندگان کتاب الکترونیکی دارای یک نکته دیگر هستند، اگرچه بسیاری بر پایه قرص اندرویدی هستند، سیستم عامل برای کاربر در دسترس نیست، بنابراین شما نمی توانید برنامه های جدید اضافه کنید و غیره.

The Verdict
اگر می خواهید چیزی انعطاف پذیر باشید می تواند کمی از همه چیز را انجام دهد و آن را در یک کامپیوتر بسیار کوچک و بسیار متحرک از یک قرص برای شما احتمالا است، اما شما باید به یاد داشته باشید که صفحه نمایش می تواند سخت باشد یا باتری فقط چند ساعت طول می کشد (اگر چه این اغلب خیلی بهتر از یک کامپیوتر لپ تاپ). از سوی دیگر، اگر تنها عملکرد شما بعد از خواندن، و شما می خواهید چیزی است که شما حتی می توانید در نور آفتاب خواندن را بخوانید، این آسان تر در چشم است و باید بیش از مقدار باتری را برای دو هفته خواندن در هنگام استراحت با استخر در تعطیلات ، شما سخت می شوید به ضرب و شتم یک خواننده کتاب الکترونیکی اختصاص داده شده است.

]


Tags: , , , , , , , , ,