زمینه هیجان انگیز شغل مهندسی هوافضا

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

با توجه به مهندسی هوافضا، دو شاخه اصلی رشته مورد نظر را در نظر می گیریم. اول این است که در مهندسان هوافضا کار برای هواپیما انجام می شود. این مشاغل مهندس هوافضا در طراحی، مهندسی و ساخت هواپیماها دخیل است.

شاخه دوم به نظر مهندسی ستاره شناسی است، که در آن مهندسان عمدتا با فضاپیمای کار می کنند. این مشاغل در مطالعه، طراحی و ساخت فضاپیماها دخیل هستند. سفینه فضایی می تواند همه چیز را از سفینه های طراحی شده برای پشتیبانی از زندگی انسانی با ماهواره ها شامل شود. علم سفر فضایی و طراحی و ساخت فضاپیمای اکتشافی بلند پروازانه بدون سرنشین نیز در وظایف بالقوه این نقش شغلی قرار دارد.

مهندسان هوا و فضا نیاز به درک قوی از رشته های مهندسی متعدد دارند. آنها باید در زمینه تولید، دانش مواد، تجزیه و تحلیل یکپارچگی ساختاری، آیرودینامیک، هواپیما و نیروی دریایی مهارت و دانش داشته باشند. آنها باید حل کننده مشکلات خوب، ریاضیدانان عالی، ارتباطات قوی و متفکران سریع باشند. آنها باید به طور مستقل و به عنوان بخشی از تیم بزرگتر کار کنند و مایل باشند از کارشناسان دیگر در زمینه خود پذیرفته شوند.

آنها علاوه بر این نیاز به طراحی، آزمایش و ساخت هواپیماها و فضاپیماها خواهند داشت. آنها ممکن است تولید طرح های خود را نظارت کنند یا در توسعه طرح درگیر شوند. در هر صورت، مهندس هوافضا به شدت مسئولیت یکپارچگی هواپیما یا فضایی را به پایان می رساند، و این کار را با مسئولیت های زیادی بر روی شانه اش انجام می دهد.

اگر می خواهید این نقش شغلی را بپذیرید، به درجه پیشرفته ای نیاز خواهید داشت. حداقل دستاورد آموزشی قابل قبول یک لیسانس درجهان است، اگرچه اکثر موقعیتها واقعا نیاز به یک کارشناسی ارشد یا دکترا دارند. حتی افرادی که مدرک لیسانس را دریافت می کنند و سپس وارد کار می شوند، اغلب بعدا برای ادامه تحصیل به مدرسه می روند.

این حوزه مهندسی بسیار مورد توجه بسیار رقابتی است. در حالی که بسیاری از کالج ها و دانشگاه هایی هستند که مهندسی هوافضا را ارائه می دهند، بیشتر تمرکز بر روی حمل و نقل هوایی و نه پرواز فضایی است. تنها چند دانشگاه در سراسر جهان با برنامه های مهندسی بسیار پیشرفته مهندسی وجود دارد که رقابت برای پذیرش چنین برنامه ای بسیار بالا است.

آموزش مداوم در زمینه مهندسی هوافضا ضروری است. همیشه تغییر فن آوری ها و فرایندها باعث می شود که مهندس هوافضایی موفق یک مؤلفه مادام العمر باشد و مایل است هر چند سال یک بار برای دوره های بازآموزی به مدرسه بازگردد و در طی آن، پیشرفت های جدید در زمینه های خاص تخصص خود را بیاموزد.

مشاغل مهندس هوافضای نیز معمولا نیاز به آن دارد که کسانی که در داخل آنها کار می کنند، به ایده یادگیری از دیگران با آنچه که آنها کار می کنند، باز هستند. مهندسی اغلب یک تلاش مشترک است، به ویژه هنگامی که کار بر روی پروژه های بزرگ در مقیاس. آموزش از دیگر مهندسین در طراحی، تست و یا ساخت تیم هایی که در یک پروژه شرکت می کنند، به مهندسان اجازه می دهد تا با همکاری با دیگران در این زمینه کارآمدی داشته باشند.


Tags: , , , , ,