سگ های نجات در هائیتی با شغل خود چه کار می کنند؟

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

بوستون گلوب زمین لرزه هائیتی را به شرح زیر خلاصه کرد: "سه شنبه بعدازظهر، ۱۲ ژانویه، بدترین زلزله در ۲۰۰ سال – ۷٫۰ میلی متر – کمتر از ده مایل از شهر کارائیب Port-au-Prince، هائیتی گرفتار شده است. پس از آن دوازده بعد از فروپاشی بیش از ۵/۱ است. سازه های مختلف از بین می روند و از خانه های شانتی تا نشانه های ملی آسیب می بینند و از هم اکنون در سراسر جهان در هائیتی ناپدید می شوند تا به آنها کمک کنند. »

بسیاری از کشورها در حال پاسخگویی به این زلزله در هائیتی هستند که از مواد غذایی، لوازم و داوطلبان استفاده می کنند. اما این همه نیست؛ آنها همچنین سگ های جستجو و نجات (SAR) را ارسال می کنند. فهرست کشورهای شرکت کننده که قول داده اند تیم های جستجو و نجات را به هائیتی ارسال کنند، شامل اسپانیا، ایسلند، کانادا، آلمان، ونزوئلا، روسیه، چین و ایالات متحده است. اما لیست رو به رشد است.

همانطور که بنیاد جستجوی Dog یادداشت می کند:
"همانطور که امروز Dawn بیش از پورتو پرینس را شکست، یک هواپیمای محموله C-17 با محموله ذخیره زندگی خود فرود آمد: سگ بنیاد (SDF) "

سگ جستجو و نجات (SAR) چیست؟
این سگ ها در زمان بحران، زمانی که یک یا چند انسان از بین رفته اند، نامزد شده اند. موقعیت های زیادی وجود دارد که کار سگ SAR را به دنبال دارد. جستجوهای انجام شده در محیط بیابان، بلایای طبیعی، جستجوهای غارنوردی، وقوع بهمن و تنظیم آب برای غرق شدن قربانیان انجام می شود.

چگونه کار می کنند؟
این سگهای SAR نقش مهمی در پیدا کردن هر دو قربانیان زنده و مرده این حادثه در هائیتی ایفا خواهند کرد. اما آنها چگونه کار میکنند؟ سگ های جستجو و نجات (SAR) می توانند رایحه های انسان را شناسایی کنند. این سگ ها حس بویایی دارند که بسیار قدرتمندتر از انسان است. همچنین حس بوی سگ نه تنها قدرتمندتر از ماست، بلکه بیشتر مورد توجه است. بنابراین، یک سگ می تواند بوی هدف را در مخلوط بوی ها بیابد. هنگامی که انسان ها زیر آوار در دام افتاده اند، سگ ها تمرین می کنند تا بر یک عطر تمرکز کنند. برای پیدا کردن قربانی در اسرع وقت، سگ یاد می گیرد همه عطرها و صداها را نادیده بگیرد. می توان تعداد حواس او را پرت کرد که این سگ ها باید با آن برخورد کنند: فریادها، کارگران کورکورانه، انواع گوناگون و دیگر حیوانات.

بعد از آن چه عطر آنهاست؟
این سگ ها بوجود می آیند؟ آنها تشخیص یک عطر انسان هستند. همه انسانها، زنده یا مرده، دائما ذرات میکروسکوپی با عطر و بوی انسان را از بین میبرند. اگر چه ما هنوز تمام فرآیندهای دقیقی که سگها عطر را شناسایی می کنند را نمی فهمند، تحقیقات نشان می دهد که این می تواند شامل رفع خستگی، تنفس تبخیر شده، گازهای تنفسی یا گازهای تجزیه ای است که توسط اثر باکتری بر روی پوست یا بافت های انسان منتشر می شود. میلیون ها ذره از این هواپیما در هوا عبور می کنند و به وسیله باد برای فواصل معقول حمل می شوند. این سگ ها برای تشخیص عطر و بوی هر انسان در یک منطقه خاص آموزش دیده اند.

کدام سگ ها در جستجو و نجات دخیل هستند؟
کار جستجو و نجات برای هر سگ نیست. سگ ها با یک بازی قدرتمند، مانند بازی های جمع آوری شده، که برای پاداش کار می کنند، سگ ها هستند. در آموزش، سگ ها وقتی که یک قربانی اقدام می کنند، بازی و ترفندها را پاداش می دهند.

الزامات لازم برای سگ ایده آل SAR عبارتند از توانایی، چابکی، استقامت، و توانایی همراه با دیگر سگ ها و افراد. یک سگ جستجو عضو ارزشمند خانواده خانوادگی خود است و از افراد به عنوان دوستانش احترام می گذارد. سگ های SAR معمولا نژادهای بزرگ و سگ های ورزشی هستند. گوسفندان آلمانی یا بلژیکی، مرجان کبری، دوبرمن، روتوییلر، طلایی یا لابرادور Retrievers، غول اسنوزرز، Bloodhounds و Newfoundlands یکی از نژادهای موجود در لیست سر SAR هستند. نتیجه نهایی داشتن یک سگ خوب آموزش دیده و قابل اعتماد به راحتی نمی آید، زیرا کار جستجو سخت است و نیازمند سگ ها است تا چنین سناریوهای جستجو مانند شب، زمین خطرناک و دید کم را داشته باشد. اغلب کارها باید انجام شود، زمانی که اغلب خسته و یا پریشان می شوند. بنابراین اگر سگهای SAR به این شکل آمادگی برای کمک به انسان ها نداشته باشند، چگونه آنها به آنجا می رسند؟ از طریق کار تخصصی آموزش

مأموریت فرهنگی
همانطور که مشاهده می کنیم حمایت های مختلف به هائیتی برای کمک به این بحران کنونی، بسیار عالی است تا ببینیم که چگونه انسان ها از مهارت های ویژه کانین ها شناسایی کرده و استفاده می کنند. اما کجا باعث شد که شوک از سگ های قطار برای کار و به خصوص برای این نوع کار انجام شود؟ از کجا این ایده را برای تجهیز سگ برای انجام این کار و انواع دیگر کارهایی که می توانند انجام دهند، از قبیل بمب گذاری جستجو، اهداف دارویی و راهنمایی برای نابینایان استفاده می کنند؟

مانند بسیاری از چیزها در زندگی، مبدأ را می توان در کتاب مقدس کتاب پیدایش یافت. در پیدایش ۱:۲۸ خدا ما را به مجلس Dominion می دهد: "پربار و افزایش تعداد، پر کردن زمین و پایین آوردن آن، دریا و پرندگان هوا و بیش از هر چیز زنده است که بر روی زمین حرکت می کند." آیا این تصویب به سادگی به ما بگوئید که خدا می خواهد ما را از پرندگان و ماهی مراقبت و بچه ها داشته باشد؟ نه، ممنوعیت Dominion خیلی خیلی خیلی بیشتر از آن است. خداوند ما را فرا می خواند تا بر تمامی آفرینش حکومت کند و حکیمانه باشد. ما فقط تماشای پرنده ها نیستیم، ما امتیاز و مسئولیت توسعه هواپیماها، هلیکوپتر ها، موشک ها و دیگر ماشین های پرواز را به ما می دهد. بله، ما باید مطالعه موجودات پرواز داشته باشیم، اما ما نیز برای ایجاد چیزهایی که پرواز می کنیم، ارائه می شود. ما برای هوا خوب هستیم ما در حال ساخت مصنوعات فرهنگی و فرهنگی در زمین، در آب و در راه های هوایی هستند. این انگیزه برای حکومت، برای اعمال قدرت حکیمانه نیز در رابطه با کلاهک ها کاربرد دارد. آموزش و توسعه سگ های جستجو و نجات نمونه دیگری از سلطه عاقلانه است.

آموزش و کار انسانی
در حالی که این سگ ها در جستجو استفاده می شود توانایی های انسانی نداشته، ما کسانی هستیم که مهارت های سگ ها را با نیازهای ما در طی بحران همسان کرده ایم. ما سگ ها را آموزش داده ایم تا با یافتن انسان و ارتباط یافتن به ما کمک کنند. آموزش در اوایل زندگی آغاز می شود، زمانی که توله سگ ۸ ساله است. پس از حدود یک سال آموزش سگ آماده اقدام هستند و می توانند تا ۱۰ سال کار کنند.

انتخاب حرفه ای / ایده کسب و کار
در حالی که فکر می کنم در مورد انتخاب حرفه ای خود و یا در مورد چه نوع کسب و کار برای شروع، فکر می کنم در مورد تمام زمینه های مربوط به سگ های کاری: مربی، handler، پژوهشگر، نجات کارگر، دامپزشک چه ایده های تجاری وجود دارد؟ به یاد داشته باشید که هدف اصلی یک کسب و کار، خدمت به دیگران و تامین نیازهای واقعی است. در چه سنی سگ ها نیازهای واقعی را می بینند؟ سگ ها را می توان به کارهای دیگر فکر کرد. از برنامه های بهتر از آنچه در حال حاضر دارید فکر کنید. فکر می کنم راه های بهتر، سریع تر، ارزان تر و کارآمد تر برای تولید، آموزش و استفاده از این سگ ها. از حیوانات دیگر فکر کنید آیا می دانستید که اسب ها نیز برای جستجو و نجات آموزش دیده اند؟

نتیجه
خدا هر دو سگهای انسان و انسان را با استعدادها و مهارت های ویژه ساخته است. با این حال، سگ ها بر ما حکومت نمی کنند، ما بر آنها حکومت می کنیم. ما کسانی هستیم که هدایای سگ را شناسایی کرده و آنها را برای اهدافمان پرورش داده ایم. این یک مثال خوب از حکیم عاقلانه است که خدا ما را در پیدایش ۱:۲۸، در حکم سلطنت و یا ایجاد خلقت، می نامد.

خدا چگونه شما را به حکومت در جهان خود دعوت کرد؟

داگ پترسون
http://www.earthregained.com


Tags: , , , , , , , , , , ,