صنعت هوافضا – جایگزینی برای یک سطح هوا خطرناک

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

برای تطابق با الزامات EPA برای حلالها، بسیاری از شرکتهای صنعت هوافضا، پاک کننده هوای سنتی خود را با پاک کننده کمتر خطرناک جایگزین خواهند کرد. اما در بعضی موارد، تعویض از محیط پاک کننده سطح هوای سطحی به یک محیط زیست دوستانه حل شده است در حلال است که انجام نمی شود و همچنین همتای سنتی آن است. امروزه، با این حال، تولیدکنندگان حلال با توقف مواجه شدن با مقررات EPA در حلالهایی که به خوبی یا بهتر از همتایان سنتی خود عمل می کنند، حل شده است. زمینه های اساسی وجود دارد که در آن شرکت ها در صنعت هوا فضا استفاده از حلال ها را برای تجهیزات و تجهیزات هوا و فضا مورد استفاده برای نگهداری آن قرار می دهند. در زیر، ما چهار نوع از این مناطق را از لحاظ حلال های جدید که کیفیت همانند حلال های سنتی را ارائه می دهند، بررسی می کنیم.

حذف چسبها، نشانه ها و مهارکننده های خوردگی

به طور سنتی شرکت های هوافضا از حلال های تهاجمی استفاده می کنند (مانند ۱،۱،۱ ترشی کلواتن، MEK و کلرید متیلن) ​​که دارای سرعت تبخیر سریع هستند که باعث می شود آنها برای تمیزکاری مکانیک OEM . برای جایگزینی این حلالها، بسیاری از شرکتهای هوافضا به VG-151 تبدیل میشوند که در صورت تماس با یک سطح، مانند مایع و ژل اسپری میشوند. ویژگی های ژل گسد کننده حلال آن را برای تمیز کردن سطوح عمودی و برای استفاده در برنامه های قفسه ای، که می تواند با آب تحت فشار قرار گیرد، ایده آل می کند. VG-151 به طور موثری چسب ها، دکمه ها، مهار کننده های خوردگی و خاک ارگانیک را هدف قرار می دهد.

تمیز کردن تجهیزات الکترومغناطیسی و هیدرولیک

قبل از مقررات EPA که تولید آن را مهندسی کرد، شرکت های هوا فضا مربوط به ۱٫۱٫۱، ترشلروتان برای تمیز کردن تجهیزات الکترومغناطیسی و هیدرولیکی بودند. اما امروز، شرکت های هوا فضا، یک جایگزین موثر برای ۱٫۱٫۱، ترشیلوراتان در POSITRON را درک می کنند؛ یک حلال دی اکسید کربن خالص ایده آل برای تمیز کردن تمام تجهیزات الکترومغناطیسی و هیدرولیک است. مانند ۱٫۱٫۱، ترشیلاوراتان، POSITRON هیچ نقطه ای از فلاش ندارد، می تواند با خیال راحت برای استفاده از تجهیزات الکتریکی مورد استفاده قرار گیرد و می تواند برای اجزای خاصی از انفجار شن و ماسه مایع مورد استفاده قرار گیرد و آنها را تمیز و خشک کند.

انجام تعمیرات خط پرواز

به دلیل اینکه برنامه ریزی های پرواز نیازمند مکانیک است که به موقع تمیز کردن و تعمیر و نگهداری را انجام می دهد، بدون داشتن یک راه حل تمیز که به طور موثر کار می کند، می تواند عملکرد موتور و تجهیزات پرواز را تحت تاثیر قرار دهد. پیش از مقررات EPA، ۱٫۱٫۱، برای تمیز کردن تجهیزات الکتریکی برق و قطعات موتور مایع استفاده از ترشیلاوراتان مورد استفاده قرار گرفت. اما امروزه، بسیاری از شرکت های هوا فضا به تمیز کننده و مواد پاک کننده فلزی TRIAGEN تبدیل می شوند که همچنین دارای فشار بخار بالا و نقطه ی فلاش است.

تمیز کردن تجهیزات تفنگ رنگ

قبل از مقررات EPA، اکثر شرکت های هوا فضا استفاده از کلرید متیلن یا لاک الکل نازک برای تمیز کردن اسلحه های رنگی و تجهیزات دیگر پوشش پس از کاربردهای پوشش هوا فضا. اما امروزه، بسیاری از شرکت های هوا فضا از SAFE STRIP، یک حلال مبتنی بر پرییلیدون متداول با یک فلاکت بالا و فشار بخار کم استفاده می کنند. SAFE STRIP حاوی هیچ آلاینده هوا خطرناک (HAP)، دارای ظرفیت بارگذاری عالی و آب شستشو است.


Tags: , , , , , , ,