طب سنتی چینی: امتیازات و علائم طب سوزنی

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

امتیاز طب سوزنی چیست؟

ترجمه انگلیسی از & # 39؛ نکات طب سوزنی & # 39؛ بسیار دقیق نیست طب سوزنی یکی از بسیاری از روش های بهبود است که در طب سنتی چینی استفاده می شود. این سوزن های خوب را به نقاط حساس در بدن تزریق می کند تا Jingluos (مریدانی) را تحریک کند تا بیماری را درمان کند. این نکات حساس به نام & # 39؛ Shuxue & # 39؛ یا & # 39؛ Xuewei & # 39؛ در پزشکی چینی، یعنی "انتقال امتیازات". با این حال، این نام به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است، هیچ جایی برای تغییر آن در حال حاضر برای بحث ما وجود دارد.

نکات طب سوزنی نقاط پاسخگو یا نقاط حساس در مریدین ها و سایر قسمت های بدن هستند. آنها مکان های ویژه ای هستند که انرژی بین ساختارهای داخلی و سطح بدن منتقل می شود. این لکه ها می توانند بیماری یا شرایط نامساعد را منعکس کنند، احساسات دردناکی را هنگام لمس یا فشار دادن می دهند. اینها (اما نه محدود به)، جایی که درمانگران درمان می کنند. هنگامی که بدن در انرژی مثبت کمبودی داشته باشد، انرژی منفی یا مضر قادر خواهد بود از طریق این نقاط به بدن حمله کند و این بیماری را ایجاد کند. تحریک نقاط مرتبط می تواند انرژی مثبت را تقویت و بسیج کند، انرژی یین / یانگ را متعادل کند و بیماری را درمان کند. سه نوع از نکات وجود دارد:

۱٫ ۱۴ نقطه اصلی مریدین
۲٫ امتیاز فوق العاده
۳٫ & # 39؛ بله & # 39؛ نقاط

۱۴ نقطه اصلی مریدین نقاط بر روی ۱۲ مریدین عمده و نقاط حاکم و عروق مایع است. هر نقطه یک نام منحصر به فرد و یک مکان ثابت دارد. آنها نقطه اصلی طب سوزنی هستند. نقاط اضافی نقاطی هستند که نام و مکان ثابت دارند. این مکان ها یک مریدین خاص نیستند. & # 39؛ بله & # 39؛ امتیازات همچنین نقاط درد را می نامند، اما آنها نام یا موقعیت ثابت ندارند. آنها نقاط حساس مربوط به بیماری هستند. & # 39؛ بله، & # 39؛ نام از یک داستان آمد. وقتی یک بیمار را درمان کردید، دکتر به طور غیرمعمول فکری کرد و بیمار «آه بله» گفت.

حدود ۳۶۰ نقطه طب سوزنی در مجموع بر روی بدن انسان وجود دارد. با توجه به نقاط ضعف بسیاری که باید به یاد داشته باشید، می توان به راحتی تهدید کرد. به عنوان یک حقیقت، برای اهداف خودجوش و مراقبتی، ما نباید تمام این نکات را حفظ کنیم. ما فقط باید ۲۰ مورد بیشتر مورد استفاده و موثر را به یاد داشته باشیم. اگر شما نیاز به استفاده از نقاط بیشتر، فقط به دنبال آنها با استفاده از نمودار نقطه ی مریدین و طب سوزنی. هر نقطه دارای یک نام منحصر به فرد و معنی دار است که به برخی از اطلاعات خاص در مورد این نقطه خاص، مانند عملکرد اصلی، استفاده، مکان، و یا دیگر می دهد. به انگلیسی، تلفظ انگلیسی نام های چینی به طور مستقیم استفاده می شود. برای افرادی که چینی را درک نمی کنند، اهمیت هر نام را دشوار است و بنابراین سخت است که تمام نام های صدای خارجی را به خاطر بسپاریم. فرمت نمادهای بین المللی برای نقاط طب سوزنی نسبتا آسان است. از آنجا که بیشتر نقاط مربوط به یک مریدین خاص (جینگ) هستند، تنها معنای این است که نمادهای آنها با آن مریدین مرتبط است. شما می توانید دو اختصار از نام آن مریدین و شماره تمام نقاط در طول مسیر، از نقطه شروع تا نقطه انتهایی. به عنوان مثال: نام نقطه Xue-hai به معنای "دریا خون" در چینی است و می تواند برای مسائل مرتبط با خون استفاده شود. نماد انگلیسی آن SP10 است، زیرا آن متعلق به حوزه طلسم و دهمین نقطه از آغاز است.

چگونه یک نقطه طب سوزنی را پیدا کنید؟

با توجه به یک نقطه طب سوزنی به عنوان یک نقطه کوچک، ممکن است واقعا آن را پیدا کنیم. با این حال، اگر شما آن را به عنوان یک منطقه محرک کوچک فکر می کنید، بسیار آسان می شود. برای قرار دادن یک موضوع در یک صفحه ۲D، شما نیاز به ۲ مختصات دارید. برای تعیین نقطه حساس، ما از نقطه مرجع و فاصله استفاده می کنیم. نقطه مرجع یک مکان شناخته شده بر روی بدن است، مانند "نوک بینی"، "بالاترین نقطه استخوان مچ پا" & lt؛ RTI ID = 0.0 & gt؛ و غیره فاصله توسط دست خود را اندازه گیری می شود. این واحد است & # 39؛ عرض انگشت شست شما در مفصل وسط، یک & # 39؛ cun & # 39؛، عرض سه انگشت متوسط ​​در مفاصل میانی دو & # 39؛ cun & # 39؛ عرض چهار انگشت (بدون انگشت شست) در مفاصل میانی سه & # 39؛ cun & # 39؛ . چطور می دانید اگر نقطه ی مناسب را پیدا کرده اید؟ هنگامی که شما آن را فشار می دهید، اگر شما احساس درد و حس درد کمی (درد حاد به این معنی است که شما به خوبی جایی نیست)، سپس شما در نقطه مناسب است. هر مریدی بزرگ دارای نقطه اصلی است. این نقطه ای است که انرژی اولیه این مریدین از آنجا آغاز می شود. تحریک این نقطه یکی از موثرترین راههای تقویت انرژی مثبت موجود در این مریدین است.

]


Tags: , , , , , ,