ماشینکاری هوا و فضا: ساختن پرواز امکان پذیر است

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

پرواز بشر می تواند یکی از شگفت انگیز ترین واقعیت ها برای شناخت باشد. در مورد آن فکر کنید. هواپیمای تجاری متوسط ​​- مانند Boeing 747 – حدود ۸۳۶،۰۰۰ پوند وزن دارد. چطور می توانست پرواز کند؟ درست در همین لحظه، حدود ۵۰۰۰ هواپیمای تنها در ایالات متحده پرواز می کنند و هر سال بیش از ۶۰ میلیون مسافر خصوصی و تجاری دارند. حتی هنوز هم، بیشتر به نظر می رسد پرواز را به عهده دارند – اغلب فراموش آنچه که می شود به ساختن آن همه امکان پذیر است. در حقیقت، هنگامی که ما معمولا یک هواپیمای را مشاهده می کنیم، ما آن را فکر دوم، به غیر از بسیار ساده "اوه، هی – که یک هواپیما" است.

در حالی که درس فیزیک ممکن است منطقی ترین آغاز شود تا کشف کند که چطور پرواز واقعی اتفاق می افتد، بیشتر از فیزیک بیشتر است. شما همچنین در هواپیما به طور واقعی پرواز تکیه می کنید – و این به اندازه کافی دقت دارد. برای یادگیری در مورد یکی دیگر از فرایندهای مورد بحث که معمولا باعث پرواز می شود، ما ماشینکاری هوافضا را بررسی خواهیم کرد.

ماشینکاری هوافضا یکی از بخش های ماشینکاری صنعتی و علم دقیق یک بخش است. این معمولا شامل فرآیندهای مانند CNC (کامپیوتر عددی کنترل) ماشینکاری؛ مهندسی معکوس و نمونه سازی سریع برای ارائه طیف وسیعی از قطعات برای همه چیز از جمله موشک به هواپیما.

آیا امکان دارد هواپیما بدون استفاده از دنده فرود بیافتد؟ یا موشکی که بدون اجزای پیچیده ماشینکاریش پرواز کند؟ برای بسیاری از قطعات و اجزاء که تقریبا همه چیز را که پرواز می کنند، دقت و کیفیت آن توسط ماشینکاری هوافضا به طور کامل ضروری است.

به عنوان مثال، سیستم های اگزوز، موتورهای نصب شده برای موتورهای سازنده، دنده های فرود، اتصالات شناور و قطعات جوش برای هواپیما، توسط شرکت های ماشینکاری هوا فضا ارائه می شوند که کار می کنند تا محصولات هوا فضایی بسیار کارآمد، پیشرفته و موفق باشند. . قبل از اینکه به ماشین آلات مدرن معرفی شود، در مورد سودمندی هواپیما فکر کنید. این قادر به پرواز در مسافت های طولانی نبود، قادر نبود تا مانورهای بسیار دشوار باشد و صادقانه بگوید – قادر به انجام آن نبود.

تا زمانی که صنعت هوافضا به ماشینکاری صنعتی، مهندسی پیشرفته و CNC معرفی نشد، این هواپیما واقعا برای شکستن مانع از راه دور آزاد بود. با اجزای سازنده هواپیما کارآمدتر و قابل اطمینان می توان هواپیما را تولید کرد که بتواند نیروی و استرس ذاتی در فواصل طولانی سریع حرکت کند. این نه تنها اجازه داد که هواپیما بیشتر کار کند، بلکه همچنین صنعت هوافضا را در اختیار دارد تا بتواند رشد کند و به طور چشمگیری گسترش انبساط هواپیما را افزایش دهد.

بنابراین دفعه بعد که شما در خارج از منزل نشسته اید و متوجه لغوی سفید یک جت می شوید، به آرامی یک خط را در آسمان می بینید – در مورد فیزیک فکر کنید که ممکن است فکر کنید، اما همچنین در مورد ماشینکاری هوافضا فکر می کنم. از آنجا که بدون ماشینکاری هوافضا، هواپیما هایی که امروز می بینید بسیار متفاوت از هواپیماهای پروازی فلزی هستند که ظاهرا طبیعت را فراموش می کنند. آنها می توانند مقادیر سبک، شکننده و غیرقابل اعتماد چوب باشند که می توانند برای مدت کوتاهی سفر کنند.


Tags: , , , , , , , ,