مقدمه ای بر طب سنتی چینی (TCM)

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

طب سنتی چینی (TCM) یک تاریخ طولانی است و ارتباط نزدیک با فلسفه جامع چین باستان دارد. این فکر می کند که بدن انسان یک جهان کوچک با مجموعه کامل و پیچیده زیر سیستم های مرتبط نزدیک است. این سیستم ها به طور معمول برای حفظ عملکرد طبیعی بدن انسان کار می کنند. و اگر سیستم ها به طور طبیعی کار نمی کنند، بدن بدتر می شود. TCM برای کمک به تعادل بدن انسان اختصاص داده شده است و سیستم شفا بدن را برای انجام کار خود اصرار می کند. اگر تعادل بازسازی شود، انسان بهبود می یابد.

TCM به نظر اسرار آمیز است، و سپس نظر تئوری TCM چیست؟ به طور عمده پنج نظریه وجود دارد: یین و یانگ، پنج عنصر، نحوه هدایت قدرت، Zangfu (اندام های بدن داخلی) و کانال ها.

یین و یانگ چیست؟ آنها را می توان در تمام ماهیت به عنوان زنان و مردانه تفسیر کرد. اعتقاد بر این است که تعادل نسبی یین و یانگ به عنوان پایه ای برای حفظ عملکرد طبیعی بدن انسان عمل می کند. اگر چنین اختلافی مختل شد، برخی بیماری ها می آیند. سپس TCM سعی خواهد کرد تا توازن را بازگرداند و بدن را به حالت طبیعی و سالم بازگرداند.

پنج عنصر چیست؟ آنها طلا، چوب، آب، آتش و زمین هستند. هر یک از پنج عنصر به عنوان یک مجموعه ای از مکاتبات مربوط به هر دو جهان طبیعی و بدن انسان دیده می شود. TCM از یک سیستم استفاده می کند اگر روابط داخلی بین پنج عنصر برای درک چگونگی فرایند متفاوتی از بدن پشتیبانی و کنترل یکی دیگر از.

معمولا چهار مرحله وجود دارد که یک پزشک TCM برای تشخیص بیماری استفاده می کند: نظارت، سر و گردن زدایی، بازجویی ها، احساس پالس و پالپایی.

مشاهدات

اعتقاد بر این است که ظاهر بیرونی مردم با اعضای داخلی آنها در ارتباط است. اگر با اندامهای داخلی چیزی اشتباه باشد، چنین تغییراتی در بیان و ظاهر آنها منعکس خواهد شد.

گوش و حلق و بینی

با روش شنوایی و التهاب، پزشکان سعی میکنند بیماری را با گوش دادن به صدای بیماران و بوی عطر دفع شده توسط بدن انسان تشخیص دهند.

بازجویی

با بازجویی، پزشک با بیماران یا کسی که بیماری را می داند صحبت می کند تا اطلاعاتی در مورد نحوه بیماری، نحوه توسعه، علائم فعلی و نحوه آن تحت درمان .

احساس پالس و پالپایی

پزشکان با استفاده از لمس یا فشار دادن پالس بیمار از روش احساس پالس و لمس کردن استفاده می کنند. اعتقاد بر این است که تغییرات در بدن از طریق تغییرات فعالیت ضربه ای منعکس می شود.

بیشتر بدانید در مورد طب سنتی چینی (TCM)

با توجه به تفاوت بین طب سنتی چینی و طب غربی، بیماران توصیه می شود برای درمان بیماری های غربی از بیماری غربالگری استفاده کنند و از TCM برای مشکلات درازمدت استفاده کنند . مانند بی خوابی، دیسکراسیون غدد درون ریز، بیماری مو، بیماری پوست … اگر چنین بیماری هایی دارید و در چین اتفاق می افتد، چرا یک دکتر TCM را امتحان نکنید؟ بیمارستان پکن Tongren – چین بزرگترین تولید کننده طب سنتی چینی حتی دارای شعبات در لندن، استرالیا، تایلند و دیگر کشورها است. یا شما می توانید تاریخچه و فرهنگ TCM بیشتر در موزه چینی پزشکی Hu Qinyu داروسازی در Hangzhou یاد بگیرند.

]


Tags: , , , , , ,