ورق منیزیم در مهندسی هوافضا

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

صنعت هوافضا یکی است که برای محافظت از مسافران بر روی هواپیما و همچنین تجهیزات چند میلیون دلاری نیاز به مواد سبک وزن و بسیار قوی دارد. به همین دلیل منیزیم برای پروژه های صنعتی به زودی اقتباس شده است. امروزه ورقه های منیزیم صنعت بازسازی فضایی گسترده است. آلیاژ ساخته شده از منیزیم و آلومینیوم در حال حاضر برای طراحی و قطعات مختلف در سراسر هواپیما استفاده می شود.

اولین رخداد نیست

ورق منیزیم در هواپیما قبل از سال ۱۹۵۰ استفاده شد، اما به دلیل مسائل گسترده ای با خوردگی جایگزین شد. اولین استفاده از منیزیم در هوافضا در آلیاژ معروف به دورالین بود که توسط فیزیکدان آلمانی آلفرد ویلم ساخته شده است. این فلز شامل آلومینا، مس، منگنز و منیزیم ۲٫۸٪ است. این آلیاژ آلومینیوم با منیزیم در ترکیب، ماده ای بود که اساس ساختارهای هوائی بود که در آن زمان توسعه و آزمایش می شد. همچنین Durenener آلومینیوم نامیده می شود، فلزی برای ساخت نخستین هواپیمای کاملا فلزی موفق در سال ۱۹۱۷ به نام J7 استفاده شد. این دو سال پس از آن بود که J1 تمام فولادی ها حتی نتوانستند برداشته شوند. هواپیماهای Duralumin توسط ارتش آلمان در طی جنگ جهانی اول به پرواز درآمدند. پس از این، منیزیم شروع به ایجاد ظاهر بیشتر در ساختارهای هواپیمایی کرد.

همانطور که در صنعت ماشین مسابقه، استفاده از منیزیم تا قرن بیست و یکم کاهش یافت، زمانی که تکنولوژی های جدید یک ورق منیزیم ایجاد کرد که کمتر به خوردگی حساس بود، اما هنوز هم سبک تر و قوی تر از مواد دیگر است.

مزایای ورق های منیزیم جدید

ورق های منیزیم جدید گرما تشکیل شده و در ترکیب با آلومینیوم در فرمول بسیار کمتر از خوردگی مقاوم است. صفحات آلیاژ منیزیم به راحتی در داخل و خارج از هواپیما ساخته می شوند. این نیز سبک تر و قوی تر از همتای قبلی خود است، ویژگی ای که امروزه صنعت هوا فضا برای بسیاری از پیشرفت های هوایی خود نیاز دارد.

از کجا برای پیدا کردن ورق منیزیم

ورق منیزیم به راحتی در هواپیماهای تجاری، به ویژه آنهایی که توسط ایرباس و بوئینگ تولید می شوند، یافت نشد. شما می توانید آن را در هلیکوپتر نیز پیدا کنید. با این حال، منیزیم در حال حاضر بیشتر در فریم، doorjambs، قاب پنجره، پانل درب، و بیشتر یافت می شود. استفاده های جدید برای آلیاژهای منیزیم در حال توسعه روزانه است.


Tags: , , , ,