پزشکی جامع یا طب سنتی؟

دی ۱, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

طبق نظر پزشکی جامع و پزشکی جایگزین امروزه در اینترنت دیده می شود. به نظر می رسد که آنها به طور قابل تعویض استفاده می شوند. اما آیا واقعا معنای اصطلاحات را درک می کنید؟ پزشکی جامع چیست و چطور با طب سنتی متفاوت است؟ این می تواند گیج کننده باشد

اصطلاحات "سنتی" یا "آلوپاتی" یا "متعارف" اساسا به نوع پزشکی که در دنیای غرب عمل می کند، اشاره دارد. این رویکرد به سلامتی در مقایسه با هنرهای شفا چینی ۵۰۰۰ سال پیش در تاریخ بشر نسبتا جدید است. طب سنتی پزشکی مبتنی بر علم است. شما باید داده داشته باشید، باید اثبات داشته باشید، و باید بتوانید اثبات خود را در یک تنظیمات آزمایشگاهی نشان دهید.

طب سنتی معتقد است که فیزیکی برای ایجاد یک بیماری مانند ویروس یا یک باکتری وجود دارد و شما باید از طریق دارو تجویز شده یا در صورت لزوم برای جراحی به منظور بهبود آن درمان شوید.

رویکرد جامع به مراقبت های بهداشتی کاملا متفاوت است. این فلسفه بیان می کند که زمانی که تنش های احساسی، روحی، یا معنوی موجب ناراحتی و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود، بیمار می شود. پزشکی جامع با پیدا کردن علت استرس در زندگی بیمار، کمک به بیمار برای مقابله با این استرس، و حمایت از روند طبیعی طبیعی بدن با چیزهایی مانند تغذیه مناسب، مکمل های گیاهی و سایر مواد مغذی، تکنیک های نفوذ درمان همیشه توانایی طبیعی بدن را برای بهبودی خود افزایش می دهد.

بعضی به پزشکی جامع به عنوان «پزشکی جایگزین»، به عنوان یک جایگزین به طب سنتی خود اشاره می کنند. با توجه به کارولین میس و نورمن شلی در کتاب "ایجاد سلامتی"، اصطلاح "جایگزین" در واقع باید به تکنیک های مختلفی که در زمینه بهداشت عمومی استفاده می شود مانند طب سوزنی، ماساژ درمانی و گیاهان دارویی پزشکی استفاده شود.

اصطلاح "جامع" به یک روش اشاره نمی کند. این یک رویکرد به سلامتی و شفا است که بر رابطه بین ذهن، بدن و روح تأکید دارد. بدن به عنوان یک کل درمان می شود، و هر دولت در کنار هم قرار می گیرد.

رویکرد جامع، بیمار را قادر می سازد مسئولیت سلامت و درمان خود را بپذیرد. ارائه دهنده خدمات بهداشتی، مشارکت با بیمار را تشکیل می دهد تا بتواند بهترین برنامه درمان ممکن را برای بیمار ایجاد کند.

سلامت جامع نیازمند تعهد به روند بهبود است. این یک تعمیر سریع نیست یک قرص را پاپ کنید و به خانه بروید. شما درمان شده اید. این تلاش مداوم به سوی سلامت مطلوب است، نه فقط فقدان بیماری.

پزشکان سنتی اغلب به تکنیک های جایگزین که در عمل خود مانند فیزیوتراپی یا ماساژ درمانی استفاده می کنند به عنوان «مکمل» در مورد داروها و روش های جراحی که آنها به طور مرتب استفاده می کنند، اشاره می کنند. مرکز ملی طب مکمل و جایگزین (NCCAM)، یک شاخه از مؤسسات ملی بهداشت، مدرکی مبنی بر اینکه چطور تکنیکهای بهداشتی جامع در درمان بیماری ها و ارتقای سلامت و رفاه کار می کنند، گردآوری کرده است. شما می توانید با آخرین تحقیقات در وب سایت NCCAM به روز باشید: nccam.nih.gov/.

همانطور که مردم بیشتر و بیشتر به دنبال جایگزینی برای داروهای تجویزی و جراحی هستند، پزشکی جامع و داروهای طبیعی آن همچنان به درمان های ایمن و موثر کمک می کنند. طب سنتی همیشه نقش مهمی در مراقبت های اضطراری و بیماری های حاد و تهدید کننده حیات می باشد. در نهایت، هر فرد باید تصمیم بگیرد که بهترین گزینه برای درمان نیازهای او باشد.

خواندن توصیه شده:

"ایجاد سلامتی: پاسخ های احساسی، روحی و معنوی که سلامت و شفا را ارتقاء می دهند" توسط کارولین میس، Ph.D. و C. Norman Shealy MD

"بدن از سلامتی: جدید علم شهود برای انرژی و تعادل، توسط Francesca مک کارتنی، Ph.D.

]


Tags: , , , ,