چرا شما باید سیب زمینی مقاوم در برابر بیماری را افزایش دهید

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

قحطی بزرگ ایرلند در اواسط قرن نوزدهم ما را نشان می دهد که چگونه می توان از سیب زمینی آسیب پذیر شد زمانی که به بیماری می آید.

بسیاری از کسانی که از قحطی جان سالم به در بردند تصمیم گرفتند به سرزمینهای دور از جمله آمریکای شمالی و استرالیا مهاجرت کنند که منجر به کاهش در جمعیت ایرلندی حدود ۵۰ درصد شد.

سیب زمینی هیبرید می تواند از بیماری مقاومت کند ۱۹۶۵۹۰۰۲] البته این سیب زمینی به اصطلاح سیب زمینی ایرلندی بود که تحت تأثیر بذله وحشتناک قرار داشت. بنابراین تعجب آور نیست که باغداران تصمیم به انجام آنچه که آنها می توانند برای تلاش و "بهبود" سیب زمینی معمولی.

لوتر بربانک، یک باغدار آمریکایی، با داشتن اولین سیب زمینی هیبرید مقاوم به هورمون رشد را به دست آورد. او آن را سیب زمینی اسطوخودوس Burbank نامیده و سپس پس از فروش حقوق به آن، با درآمد حاصل از سانتا رزا رفت. آنجا بود که او تاسیس کرد که اکنون یک مزرعه تجارتی معروف جهان است.

از آن به بعد، انواع مختلفی از سیب زمینی مقاوم در برابر بیماری وجود دارد (و من در مورد آن در پست دیگری صحبت خواهم کرد). علاوه بر این، اکثر کشورها دارای استانداردهای گواهی سیب زمینی هستند که بدون بیماری هستند. سیب زمینی مستعد است

متاسفانه، سیب زمینی مستعد بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های مختلف برگ است. حشرات اغلب بیماری های ویروسی را انتقال می دهند، اما باکتری ها و قارچ نیز مشکلی دارند. این فقط چند نمونه است:

· سیب زمینی اسکاب، که بر ظاهر غده های زیر زمینی تاثیر می گذارد، یک بیماری بسیار قارچی است که بر روی سیب زمینی تاثیر می گذارد. شما می توانید آن را با اطمینان از اینکه pH خاک خود را بین ۵٫۲ و ۵٫۵ است و حفظ خاک نسبتا خشک و همیشه به خوبی تخلیه اجتناب از آن.

· نقطه سیاه یک بیماری قارچی است که موجب خارش و پوسیدگی می شود. آن را توسط خاک فقیر و زهکشی بد تشویق شده است.

· Scurf سیاه یکی دیگر از بیماری های قارچی است که به زیر زمین حمله می کند. مدیریت خوب باید از این اجتناب کند؛ متاسفانه هیچ گونه گونه ای وجود ندارد که به طور خاص به آن مقاوم باشد. Scurf نقره ای نوع دیگری است، اما معمولا در حین ذخیره سازی اتفاق می افتد.

بیماری زودرس نیز توسط یک قارچ ایجاد می شود. شما می توانید آن را توسط نقاط تاریک کمی که بر روی برگ تشکیل شده است، که پس از آن تبدیل به زرد و خشک، و سپس سقوط است.

· بیماری زودرس یکی دیگر از بیماری های قارچی است و از طریق باد و باران گسترش می یابد و از طریق آبیاری سرازیری بدتر می شود.

· قالب می تواند یک مشکل بسیار بد، دوباره به دلیل شرایط مرطوب و آبیاری سربار.

· گرچه می توان از بیماری قارچی ناشی شد، گاهی اوقات توسط باکتری ایجاد می شود. در هر صورت آن خبر بد است. گیاهان سالم نباید مورد حمله قرار بگیرند (که چندین نوع وجود دارد)، اما استفاده از یک داروی بدون بیماری بهترین حفاظت شماست.

· بیماری Blackleg یک بیماری باکتریایی نسبتا وحشتناک است و یکی از آن ها می تواند در اوایل فصل رشد رو به زوال قرار بگیرد. کاشت بذر بدون بیماری معمولا از این مشکل اجتناب می کند.

چگونه از بیماری های آلوده گیاه سیب زمینی خود اجتناب کنید

خوشبختانه گام هایی برای جلوگیری از این مشکلات در پچ سیب زمینی وجود دارد. به عنوان مثال علف های هرز می توانند منبع بیماری باشند، بنابراین این ها باید با دقت برطرف شوند.

چرخش گیاه یک راه عالی برای جلوگیری از عفونت ها و / یا اسپری های خود به خود است، به خصوص اگر در شب عاری از اسپری باشد. بیماری ها از یک فصل به بعد منتقل می شود. فقط به یاد داشته باشید که شما باید چیزی را که متعلق به یک خانواده دیگر است بکار ببندید، زیرا همان خانواده گیاهان – برده داری، گوجه فرنگی، فلفل و غیره – از همین مشکلات رنج می برند.

تغذیه خاک با کمپوست آلی یا کود، حفاظت دیگری است، زیرا خاک با کیفیت خوب سبب تشویق اشکالاتی می شود.

محصولات کاشت کاشت مانند گندم یا جو یکی دیگر از حفاظت ها هستند، اگرچه این امکان وجود دارد که شما بتوانید در زمینه کاشت سیب زمینی بکارید. در عوض شما می توانید یکی از گونه های براسیکا را که از طریق زمستان رشد می کند، بکار ببرید. قارچ ها، کلم و کلزا همه درختان باسیه هستند که به کاهش بیماری و کنترل آفات در پچ سیب زمینی کمک می کنند.

در حالی که مالچ کردن همیشه خوب است، وقتی که به سیب زمینی می آید، مطمئن شوید که درست در برابر گیاه موثر نیست.

آبپاشهای سرپوشیده تمایل به مشکالت را تشدید می کنند، بنابراین اگر شما قادر به نصب سیستم قرص یا شیلنگ گرم کننده. اگر با آب آشامیدنی آبیاری کنید، این کار را در اوایل روز انجام دهید، زیرا برگ های مرطوب به نظر می رسد باعث بیماری در شب می شود؛

اگر گیاهان سیب زمینی شبیه شما باشند، اما آب و هوای سرد، بیماری را بررسی کنید.


Tags: , , , , , , , , , , ,