چطوری مهندسی هوافضا است و چه کسی باید مهندس هوا فضا شود؟

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

زمان انتخاب یک مسیر شغلی برای فارغ التحصیلان دبیرستان سخت است. بسیاری از مردم احساس می کنند که باید یک شغل پر هزینه داشته باشند که آنها را از طریق زندگی خود حفظ کند. تا حدودی این درست است، اما مشکل اصلی این است که شما باید انتخاب خود را از یک حرفه ای خوشحال کنید. این مهم است، زیرا در دوران بازنشستگی در حرفه خود گیر افتاده اید. بنابراین، برای شما یک مسیر شغلی را انتخاب کنید که در تماس شما باشد. برای کسانی که در آسمان چشم دارند، تبدیل شدن به مهندسی هوافضا می تواند یک انتخاب خوب باشد.

زمینه های زیادی برای تبدیل شدن به مهندس هوا فضا وجود دارد. یک محدوده این حرفه، مربوط به هواپیما است. در حقیقت، هواپیما، شاخه مهندسی است که با طراحی هواپیماها، هلی کوپترها، جت های نظامی و سایر وسایل نقلیه قابل توجه هوا مشغول است. در حقیقت، تعداد زیادی مهندس هوافضایی در بخش هواشناسی فعالیت می کنند که شامل بخش خصوصی و دولت نیز می شود. به ویژه، افزایش شدید تقاضا در بخش حمل و نقل، تقاضا برای مهندسان هواپیما را بیش از پیش افزایش داده است. علاوه بر این، پیشرفت هایی در هواپیماهای تجاری مانند Airbus و Boeing مهندسی هواپیما را یک چشم انداز حرفه ای بسیار نوید آورده است.

البته این کار فقط در زمینه هواشناسی نیست. برای کسانی که به فضانوردی علاقمند هستند، ممکن است یک مهندس هوافضایی با ماهواره ها، موشک ها، ایستگاه های فضایی و ایستگاه های زمین همکاری کند. از نظر تجاری، بسیاری از مهندسان هوافضا بر روی فناوری ارتباطات ماهواره ای کار می کنند، زیرا بیشتر ارتباطات مدرن ما در ماهواره ها بستگی دارد. اکثر ارتباطات اینترنتی، داده های تلفنی بین المللی و حتی داده های تراکنش از طریق ماهواره ها ارتباط برقرار می شود، بنابراین تخصص در زمینه هوا فضا فرصت خوبی برای کار در بخش مخابرات است.

برای کسانی که صلاحیت بیشتری دارند، امکان کار با راکت ها و دیگر فضاپیماها نیز یک چشم انداز هیجان انگیز است.

بسیاری از دانشگاه ها، سازمان های دولتی، نظامی و همچنین برخی از شرکت های خصوصی کارهای پیشگامانه ای را انجام می دهند و مهندسان هوا فضا در این تلاش ها نقش مهمی ایفا می کنند. به خصوص با چشم انداز گردشگری فضایی، بسیاری از شرکت های خصوصی وجود دارند که از منابع خود برای پرواز فضایی مداری استفاده می کنند. به عنوان مثال، اخیرا شرکت های خصوصی مانند ویرجین آتلانتیک شروع به ارائه بسته های مختلف مسافرتی برای علاقه مندان به فضای توریست و فضایی کرده اند. به طور طبیعی، با توجه به این سرمایه گذاری، و همچنین دیگران، مهندسان هوا فضا نقش مهمی در بخش خصوصی نیز ایفا می کنند. برای تبدیل شدن به یک، شما باید در این زمینه بالقوه علاقه داشته باشید و همچنین باید زمینه خوبی در ریاضیات و فیزیک داشته باشید. اگر به حرفه ای در مهندسی هوافضا فکر می کنید؛ امروز برای بهترین برنامه مهندسی با نزدیکترین دانشگاه تماس بگیرید


Tags: , , , , , , , , , , ,