کره جنوبی – چینی تبدیل به "انگلیسی جدید" از شغلی می شود

آذر ۲۷, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

چند سال پیش، اگر شما می توانید زبان انگلیسی روان صحبت کنید و دارای مدرک تحصیلی در دانشگاه آمریکایی باشید، برای شما سخت نیست که وارد یک شرکت بزرگ شوید. اما این دوره گذشته است. در حال حاضر، حتی مردان جوان کره جنوبی در برخی از دانشگاه های معروف آمریکایی یکدیگر را با هم در ارتباط می گذارند تا سطح چینی خود را در رزومه خود قرار دهند. دلیل این امر این است که توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی می تواند اطمینان حاصل کند که کار خوب انجام می شود. در گذشته، این دانش آموزان دارای مزایایی هستند، زیرا آنها کره ای و انگلیسی را می شناسند. اما اکنون وضعیت تغییر کرده است. بسیاری از دانشجویان کره جنوبی در مکتب آموزش چینی جنوب سئول وجود دارد. این افراد در خارج از کشور تحصیل کرده اند، اما اکنون تعطیلات تابستانی خود را در کشور خودشان صرف می کنند.

چینی تبدیل به یک "انگلیسی جدید" شده است که می تواند شما را از رقبای شما جدا کند. یک دانش آموز که یاد می گیرد چینی ها گفت: "اکنون همه، از جمله دانش آموزانی که در کره جنوبی تحصیل می کنند، می توانند انگلیسی صحبت کنند"، "اگر شما فقط می توانید صحبت کنید به زبان انگلیسی، شما با دیگر افراد متفاوت نیستید"، لی یونجین، دومین سال در دانشگاه آمریکایی.

لی در دبیرستان آمریکایی تحصیل کرد. وقتی او تعطیلات تابستانی خود را در کره جنوبی گذراند، او شروع به مطالعه چینی ها در یک مدرسه خصوصی در سئول کرد. در کلاس خود ۳۰ دانش آموز داشتند و تقریبا نیمی از آنها در آمریکا تحصیل می کردند. وضعیت سیاسی و اقتصادی چینی در سال های اخیر به سرعت در حال افزایش است، زیرا چینی تبدیل به یک زبان خارجی محبوب برای کره جنوبی و دیگر کشورها شده است.

چینی زبان سوم در آمریکا و کانادا است. پارکر، که یک دانش آموز و ۲۳ ساله است، اعتراف کرد که او پس از دو سال به چینی ها آموزش می دهد. او فرض بر این بود که یادگیری چینی ها برای او مفید است و برای چینی غیر مسلطانه نیز جبران خواهد شد. پارکر گفت: "اگر شما می توانید به زبان انگلیسی و چینی صحبت کنید، شما به شرکت خود بیشتر کمک می کنید،" حقوق بازنشستگی در بانک های سرمایه گذاری و موسسات مالی بالاتر از حقوق کارکنان است که زبان های خارجی دیگر صحبت می کنند. "

یک مشاور در یک مدرسه خصوصی چینی در سئول گفت: "از ابتدای سال ۲۰۰۷، متوجه شدیم که دانش آموزان بیشتر و بیشتر در انگلیس شروع به یادگیری زبان چینی می کنند". جان کیم، که فقط از یک دانشگاه آمریکایی فارغ التحصیل شده است، گفت که به دلیل دانستن زبان انگلیسی و چینی، کار خود را در یک دایره مالی پیدا کرده است. او گفت: "به عنوان یک فرد آسیایی، علاوه بر توانایی صحبت کردن در کره و انگلیسی، لازم است که بتوانیم زبان چینی و دیگر زبانهای آسیایی صحبت کنیم."

اگر میخواهید زبان چینی را یاد بگیرید، میتوانید از این وبسایت بازدید کنید: http://www.learnchinese1on1.com


Tags: , , , , , , , , ,