کسب و کار در چین # ۱ – آرامش بخش گرفتن دفاتر

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

تصویری از پکن در اوایل دهه ۹۰ – حضور بصری قوی کمونیسم در مسکن سبک حیاط خلوت، لباس های خاکستری مائو در همه جا، تقریبا هیچ نشانه های تبلیغاتی نئون و تنها خودروهای گاه به گاه و مینی باری در خیابان ها. در آن روزها دو ارز وجود داشت: یوان و FEC (ارز خارجی ارز) تنها برای خارجیان با نرخ ارز کمتر از یوان (۱ دلار = ۸٫۹ یورو، ۱ دلار = ۷٫۴FEC) در دسترس است. کنترل شدید دولت، تشدید شده توسط رویدادهای اخیر در میدان تیانآنمن، بدین معنی است که آشنایی مردم با مردم چینی تقریبا غیرممکن است – آنها مجاز به ورود به هتل نبودند و بنابراین در معرض کالاهای خارجی و شیوه زندگی قرار نگرفتند، که تنها در دسترس بود در هتل ها

اواسط دهه ۹۰ دیدگاه ها و فرصت های جدیدی را برای چین به ارمغان آورد. مالکیت خصوصی با شکوفایی همراه بود، تغییرات در سبک زندگی و گسترش سریع یک شبه در صنعت خودرو، صنایع خدماتی، تبلیغات خیابانی و املاک و مستغلات را به همراه داشت. یک خارجی که می خواهد از فرصت های متعدد برای راه اندازی یک کسب و کار خصوصی در چین استفاده کند، علیه کوهی از موانع مطرح شده توسط قانون چینی است. تنها راه مجاز بودن یک خارجی برای شروع کسب و کار، در همکاری با یک فرد محلی بود که باید سهم بزرگی از مالکیت و تمام حقوق قانونی داشته باشد. برای اعمال، تایید نام، پذیرش از MOFTEC و سایر پرونده های دیگر بایستی به صورت قانونی ثبت شده باشد که چندین ماه طول می کشد و اغلب به نحوه ارتباط خوب ساختن شریک چینی با مقامات محلی بستگی دارد.

آغاز قرن بیست و یکم تحولات بیشتری را به همراه داشت. فرایند ثبت نام تجاری که قبلا خسته کننده است، اکنون می تواند توسط آژانس های مختلف مشاوره ای انجام شود، و این خدمات را برای حداقل زمان در کوتاه ترین زمان ارائه می کند. ساده ترین راه برای راه اندازی یک شرکت به عنوان یک سرویس مشاوره ای بود که طیف گسترده ای از آن را پوشش می داد که به طور مؤثری افراد را قادر می ساخت تا فرصت های تجاری را با رشد بازار بررسی کنند. سه گزینه در دسترس قرار گرفت:

– مالکیت کامل چینی برای سرمایه گذاری ۱۰۰،۰۰۰ یوان

– سرمایه گذاری مشترک با نسبت ۵۱-۴۹ درصد نسبت به شریک چینی برای همین مبلغ.

– مالکیت کامل خارجی (WOFE) برای ۱۰۰،۰۰۰ دلار

در این زمان، چین هنوز به دنبال محدود کردن رشد بازار به شرکت های تجاری با جدی اگر چه این کسب و کار در حال اجرا بود، تنها قاعده قانونی پرداخت مالیات بود.

سال ۲۰۰۵ تغییرات بیشتری را به ارمغان آورده و چین همچنان نیاز خود را برای کنترل آرامش بخش می کند. راه اندازی یک شرکت مشاوره اکنون تنها چند ماه طول می کشد. با یک مقدار کمی از کارهای کاغذی و حداقل ۱۰،۰۰۰ دلار، شما می توانید یک کسب و کار در چین، تا زمانی که قبلا در خارج از کشور ثبت شده، با یک حساب بانکی هنگ کنگ، مالکیت داشته باشید. مرحله دوم، استخدام یک حسابدار (در صورت لزوم نیمی از وقت) و باز کردن یک حساب بانکی در سرزمین اصلی چین. برای فضای اداری، می توانید کسب و کار خود را از خانه تا زمانی که مدیریت املاک دارای مجوز برای چنین خدمات و یا اگر شما صاحب آپارتمان است. بنابراین، این روزها شما بسیار آزاد هستید که راه خود را پیدا کنید، از گوانشی خودتان استفاده کنید و فرصت های زیادی را در سرزمین اژدها ها کشف کنید.

کپی رایت ۲۰۰۶ Dalida Turkovic


Tags: , , , , , , , ,