گزینه هایی برای درمان آرتریت روماتوئید اگر داروهای ضد TNF نتوانند کار می کنند؟

دی ۳, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

ترکیبی از متوترکسات و مهارکننده های غلظت نکروز تومور (TNF) استاندارد طلایی برای القای املاح در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید بوده است. اما این ترکیب همیشه کار نمی کند. این مقاله اطلاعاتی در مورد جایگزین ارائه می دهد.

آرتریت روماتوئید (RA) شایعترین شکل آرتریت التهابی است و بیش از ۲ میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

این یک بیماری مزمن، پیشرفته، بیماری خود ایمنی است که باعث آسیب های مفصلی و آسیب به اندام های داخلی می شود.

در حالی که داروهای بیولوژیک، که ابتدا حدود ۱۷ سال پیش معرفی شده بود، برای افراد مبتلا به RA رضایت بخش بوده است، نه همه. بعضی از افراد علائم خود را ندارند (عدم پاسخ اولیه) و دیگران در طول زمان پاسخ خود را از دست می دهند (عدم پاسخ دوم). و دیگران عوارض جانبی یا عفونت های مکرر را ایجاد می کنند که مفید بودن درمان بیولوژیک را محدود می کنند.

خوشبختانه، جایگزینی وجود دارد.

اولین مورد است tocilizumab (Actmera). این یک داروی است که اثرات اینترلوکین ۶، پروتئینی است که نقش مهمی در پیشرفت RA دارد. این دارو یک گزینه مناسب برای بیماران مبتلا به درمان TNF است. بر خلاف بسیاری از مهار کننده های TNF، Actemra تنها می تواند به عنوان تزریق داخل وریدی داده شود … اما فرم زیرشینی در آثار است.

گزینه دیگری abatacept است (Orencia.) این فعال سازی سلول های T را که همچنین سلول هایی هستند که نقش مهمی در التهاب مزمن نیز ایفا می کنند، مسدود می کند. Orencia نیز به صورت داخل وریدی داده می شود … اما مانند Actemra، شکل زیر جلدی موجود است.

یک خط دوم بیولوژیک، ریتوکسیماب (Rituxan) است. این یک داروی است که سلولهای B را تخریب می کند، یکی دیگر از بازیکنان محوری در روند RA.

همانطور که ممکن است تصور کنید، با استفاده از سیستم ایمنی بدن، ناهنجاری های خود را دارد و تعداد عوارض جانبی بالقوه مرتبط با زیست شناسی، بسیار حیرت انگیز است. با این حال، در دستان با تجربه، به عبارت دیگر، به دست یک متخصص آرتروز، احتمال وجود یک مشکل قابل توجهی معمولا یا از اجتناب یا حداقل شناخته شده است. با این وجود، این داروها خطرات بالقوه ای را که باید به بیمار توضیح داده شود، انجام می دهد و خطر در برابر سود باید مورد بحث قرار گیرد.

بعضی از مردم از ترکیب زیست شناسی با روش های مختلف حمایت کرده اند تا ببینید آیا کنترل بهتر می تواند به دست آید. متأسفانه به نظر می رسد که این استراتژی کار نمی کند. یک مطالعه ترکیبی از مهار کننده TNF همراه با Orencia بود. بهبود علائم و علائم بیماری مشاهده نشد. چیزی که متوجه نشد، میزان بروز عوارض جانبی بود.

داروهای جدیدتر که پروتئین و سلول های مختلف را هدف قرار می دهند، به طور مداوم مورد ارزیابی قرار می گیرند. مهار کننده های یک پیام رسان شیمیایی به نام تیروزین کیناز ارزیابی شده است. یکی از این داروها، یک مهار کننده JAK kinase، امیدوار کننده است. دارو، tofacitinib، در آزمایشات بالینی امیدوار کننده است. مزیت این گروه داروها این است که آنها خوراکی هستند.

شرکت های دیگری هم در جستجوی این مسیر و توسعه محصولات رقابتی هستند.

هدف نهایی، البته، رهایی است!

]


Tags: , , , , , , , , , , , , ,