گزینه های درمان سرطان کولون

دی ۳, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

سرطان قبلی روده بزرگتر تشخیص داده شده است، افزایش میزان زنده ماندن بالاتر است. این می تواند با تشخیص زودهنگام درمان شود، بنابراین بهترین درمان برای سرطان کولون به طور مرتب بررسی می شود، اگر سابقه خانوادگی آن دارید، تحت هر کدام از عوامل فاکتور، یا سن ۵۰ یا بالاتر.

با توجه به اندازه سرطان، محل، سلامت کلی کلی و در چه مرحله ای تشخیص سرطان، در چه نوع درمان با شما از طریق دکتر شما بحث خواهد شد. شایع ترین روش درمان سرطان کولون، حذف جراحی است که اغلب به دنبال شیمی و یا تابش است، احساس می شود که خطر سلول های سرطانی باقیمانده وجود دارد. حذف جراحی سرطان در کولون اغلب به یک کلوستومی موقت یا دائمی منجر می شود. جراح شما سرطان را از کولون خود همراه با یک درصد معینی از کولون سالم در هر طرف از رشد سرطان حذف خواهد کرد. سپس کولون را مجددا نصب می کنند. در بسیاری موارد، اگر سرطان در غروب خورشید گرفتار شود، جراح باید بخش بزرگی روده بزرگ روده را از بین ببرد، که منجر به نیاز به یک کیسه کولواستومی مداوم می شود. کیسه کالوستومی می شود خروج جدید برای زباله های بدن شما. گاهی اوقات بیمار بایستی یک کیسه کولواستومی موقت بپوشد تا به موقع کولون برای رسیدن به موقع در درمان مناسب کمک کند.

شیمیدرمانی یا رادیوتراپی ممکن است از جراحی پیروی کند اگر احتمال وجود دارد که سلول های سرطانی از دست رفته یا به نظر می رسد در مناطق دیگر بدن شما هستند. داروهای شیمی درمانی از طریق IV یا از طریق فرم قرص استفاده می شود. این دارو می کشد و سلول های سرطانی را کنترل می کند. اگر سرطان روده بزرگ شما در اوایل بعد از ظهر انجام شود، پزشک ممکن است از شیمی درمانی یا تابش برای از بین بردن سرطان استفاده کند.

پرتودرمانی از تابش یونیزه برای کنترل سلولهای سرطانی بدخیم قبل یا بعد از عمل یا هر دو استفاده می کند. این نیز تنها می تواند انجام شود اگر سرطان روده بزرگ در اوایل انجام شود. قبل از جراحی، به طور کلی برای کنترل و یا به حداقل رساندن اندازه تومور به منظور ساده تر شدن تومور استفاده می شود. پس از جراحی، آن را برای ریشه کن کردن هر گونه سلول های سرطانی موجود است که هنوز هم ممکن است وجود داشته باشد. تابش یونیزه به طور مستقیم به تومور و مقدار کمی از بافت سالم اطراف اعمال می شود تا اطمینان حاصل شود که تمام تومور درمان می شود.

درمان بیولوژیکی نیز برای بیماران مبتلا به سرطان کولون ارائه می شود. این هنوز یک روش مبتنی بر تحقیق است؛ با این حال، محققان نتایج قابل توجهی را نشان داده اند. درمان بیولوژیک با سیستم ایمنی بدن شما برای از بین بردن سلول های سرطانی کار می کند. در حال حاضر انواع مختلفی از درمان بیولوژیک وجود دارد که شامل اینترفرون، اینترلوکین، فاکتورهای تحریک کننده کلنی، آنتیوونهای مونوکلونال، واکسن، ژن درمانی و عوامل غیرمستقیم ایمنی است. درمان بیولوژیکی می تواند به وسیله روش های سنتی تر درمان و یا بسته به مرحله استفاده شود. در این نظریه، انواع مختلف درمان های بیولوژیک، وسیله ای است برای بیدار شدن از سیستم ایمنی بدن خود برای تشخیص سلول های سرطانی به عنوان یک جسم خارجی در سیستم شما، و وقتی که شما یک ویروس دریافت می کنید، آنها را بسیار شبیه سیستم ایمنی بدن می بینید. اکثر درمان های بیولوژیک برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی یا کنترل رشد و یا سرکوب آن استفاده می شود.

اگر شما سرطان کولون روبرو هستید، خودتان را درباره تمام گزینه های موجود در اختیار شما قرار دهید و در مورد آنها با دکتر خود صحبت کنید. اگر در عوامل خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ مانند سن بیش از ۵۰ سال، سابقه قبلی سرطان، سابقه خانوادگی یا سایر مشکلات مرتبط با کولون / رکتال قرار داشته باشید، مطمئن شوید که به طور منظم بررسی می کنید. تشخیص زودهنگام در مبارزه با سرطان روده بزرگ ضروری است.

]


Tags: , , , ,