۵ بزرگترین علت سرطان – دانستن اطلاعات

دی ۳, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

سرطان یک بیماری مرگبار است که حتی قادر به مرگ هم برای بیمار است. محققان تلاش خود را برای یافتن درمان برای این بیماری بدخیم تلاش می کنند. سرطان انواع مختلفی دارد. طبقه بندی سرطان به انواع مختلف مبتنی بر بخشی از بدن انسان است که بیماری را تحت تاثیر قرار داده است.

اکثر مردم درباره بیماری زیاد نمی دانند و این جهل دلیل اصلی این است که میزان مرگ و میر زیاد است. اگرچه محققان موفق به یافتن درمان مناسب برای سرطان نشده اند، اما اگر افراد دانایی در مورد بیماری داشته باشند، مرگ را می توان کنترل کرد.

شما نباید فقط به درک انواع مختلف سرطان و درمان آنها، بلکه علل آن توجه کنید. درک علل به شما در اجتناب از چیزهایی می تواند منجر به سرطان کمک کند. علل اصلی سرطان در زیر فهرست شده است.

سیگار کشیدن

بسیاری از مطالعات درباره سرطان قبلا نشان داده است که سیگار کشیدن یکی از علل اصلی سرطان است. سیگار بر بدن انسان تاثیر می گذارد. عادت به سلامت اندامهای بسیاری از جمله کلیه ها، پانکراس و معده می کند. همچنین مشخص شده است که ترک سیگار خطر ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

ژنتیک

ژنتیک یکی دیگر از علل عمده سرطان است. اگر سابقه سرطان در خانواده وجود داشته باشد، فرد شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان دارد. به همین دلیل است که گفته می شود این افراد باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند. علوم پزشکی مدرن به خوبی پیشرفت کرده و آزمایشات ژنتیکی متعددی برای سرطان های ارثی موجود است. با این حال، این بدان معنا نیست که فردی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان دارد، آن را توسعه دهد.

عوامل محیطی

همچنین مشخص شده است که محیطی که فرد آن زندگی می کند نقش مهمی در توسعه سرطان دارد.

قرار گرفتن در معرض مواد معدنی همچون آزبست طولانی مدت می تواند موجب مشکلات بسیاری از جمله سرطان شود. مشکلات پزشکی که ممکن است به علت قرار گرفتن در معرض این مواد معدنی رخ دهد، به عنوان مزوتلیوما شناخته شده است. قرار گرفتن در معرض بنزن نیز بر اساس برخی مطالعات خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. شما فقط می توانید ماهیت بحرانی این اطلاعات را درک کنید زمانی که متوجه شدید که بنزن در سناریوها شامل سیگار کشیدن، آلودگی و احتراق بنزین حضور دارد.

Unsafe Sex

رابطه جنسی نا امن نیز خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. شانس ایجاد ویروس شناخته شده به عنوان HPV افزایش خواهد یافت اگر شما در حال تمرین جنس ناامن هستید. این امر به نوبه خود باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان های گردن رحم، ولگاری، مقعد و گردن می شود.

قرار گرفتن در معرض اشعه های خورشید

اشعه های UV منتشر شده توسط خورشید همچنین می تواند به عنوان یک علت سرطان نامیده شود. این اشعه ها باعث ایجاد سرطان پوست می شوند. شما شگفت زده خواهید شد که کرم های ضد آفتاب را هنگام بیرون در طول روز بخشی از روز که قوی ترین آنها می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهد.

موارد ذکر شده پنج علت اصلی سرطان هستند.

]


Tags: , , , ,