AS9100 استانداردهای مدیریت کیفیت هوافضا

دی ۴, ۱۳۹۶ | By wallshelf | Filed in: عمومی.

ISO9001 استانداردهای کیفیت خوبی برای بسیاری از صنایع بوده و در زمینه هوا فضا برای اثر بسیار خوبی استفاده شده است، البته با اضافه شدن.

برای رعایت استانداردهای سختگیرانه در تولید کنندگان هواپیما بزرگ هوافضا و IAQG (گروه بین المللی هوا فضا) که توسط AS9100 توسعه یافته است؛ بر اساس ISO9001: 2008، این استاندارد شکاف میان استانداردهای نظامی و استاندارد مدیریت کیفیت ISO9001 تجاری را پر می کند. این به معنای داشتن یک استاندارد هوافضا برای انطباق با بهترین شیوه است؛ AS9100 این استاندارد است.

AS9100 v ISO 9001

ساخت یک آیتم پیچیده و حیاتی به عنوان یک هواپیما یا ناو هواپیما نیاز به توجه ویژه در طول تمام فرایندهای تولید دارد. توجه زیادی بر روی مستندات و کنترل رسم قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که تجدید نظر در نقاشی های مهندسی، لیست قطعات و مشخصات آزمون و بازرسی مورد استفاده قرار می گیرد. این & # 39؛ کنترل پیکربندی & # 39؛ این در عمق بیشتر از ISO9001 پوشش داده شده است، همانطور که شناسایی و ردیابی است. پس از حادثه یا حادثه، پرونده ها پس از حادثه یا حادثه حیاتی هستند و این اسناد همیشه بلافاصله پس از حادثه یا حادثه هیئت تحقیقاتی قربانی می شوند.

استاندارد AS9100 برای مدیریت ویژگی های کلیدی در کنترل مواد و کنترل فرآیند، هدایت می کند. واضح است که تاکید زیادی بر طراحی و توسعه ساختار نهایی و همچنین اجزای مورد استفاده در آن ساختار وجود دارد، استاندارد AS9100 حاوی نکات اضافی در عملکرد طراحی و توسعه است. یادداشت های تفسیری برای تأیید و تأیید طراحی و توسعه گنجانده شده است که بخش های سنتی تأکید را برجسته می کنند. علاوه بر این، AS9100 اطلاعاتی را در زمینه مستندات تأیید و اعتبار سنجی و نتایج ارائه می دهد.

یکی از زمینه هایی که توجه بیشتری را به خود جلب می کند، ناحیه بازرسی، به ویژه اولین مورد در مجموعه ای از موارد است. این اولین بازرسی مقاله در AS9100 است. استاندارد همچنین دستورالعمل هایی را برای اقداماتی که باید انجام شود، زمانی که همه به اشتباه برسد، ارائه می دهد. هر بخش معیوب که قراضه است باید از قبل استفاده شود.

AS 90110 – سیستم مدیریت کیفیت مورد نیاز برای عملیات تعمیر و نگهداری و تعمیر

 • AS 9100 – سیستم مدیریت کیفیت مورد نیاز برای طراحی و / یا تولید محصولات هوافضایی
 • AS 9120 – سیستم مدیریت کیفیت مورد نیاز صاحبان سهام و توزیع کنندگان
 • ارزیابی و صدور گواهینامه توسط صاحب نظران معتبر و صالح انجام می شود. ارزیابی ضرورتا عمیق تر از ISO9001 است و گزارش دهی بسیار سخت تر است. ارزشیابی هر مورد را بر علیه کارت نمره آماده می کند؛ در پایان ارزیابی، نمره ها به پایان می رسد و تصمیم می گیرند یا نیاز به انجام کار اضافی را دارند. یکی از تفاوت های عمده در ارزیابی این است که بر خلاف ISO9001، در طول ارزیابی، هیچ اقدام اصلاحی نمی تواند انجام شود. هر CAP (برنامه اقدام اصلاحی) باید پس از آن برگزار شود.

  ناگزیر، بیشتر تامین کنندگان که به صدور گواهینامه به AS9100 دست پیدا خواهند کرد، پس از قراردادن قراردادی ها و تامین کنندگان خود نیز باید به این استاندارد دست یابند.

  پس از تأیید این سازمانها در OASIS (سیستم اطلاعات IAQG Online Aerospace Provider) برجسته شده است.

  مسائل کیفیت می توانند به سازمان ها برای رسیدن به صدور گواهینامه به این استانداردها کمک کنند.


  Tags: , , ,